Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan Kimdir?

Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan kimdir, nereli ve kaç yaşında, nerelerde okudu, evli mi kaç çocuğu var? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Hasan Doğan’dan söz edeceğiz. 

Hasan Doğan Kimdir? 

  • Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü 
  • Hukukçu 
  • İlahiyatçı 

5 Eylül Ankara’da dünyaya gelen Hasan Doğan, 2 Eylül 2014 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirilmiştir. 

Eğitim Hayatı 

Ankara Hürriyet İlkokulu’nda eğitim hayatına başlayan Hasan Doğan, orta öğrenimini ise Ankara Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olan Hasan Doğan ardından Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. İlahiyat öğrenimini gördüğü Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde 2002 senesinde yüksek lisansını tamamladı ve ardından 2008 senesinde doktora programından mezun oldu. 

İlginizi Çekebilir:  Instagram Fenomeni Didem Hazıray Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Hayatı 

Üniversite yıllarından itibaren çalışma hayatında aktif olarak görevlerde bulunan Hasan Doğan, kariyerinde sırasıyla radyoculuk, fuar-kongre organizatörlüğü, yayıncılık ve öğretmenlik yapmıştır. Görev aldığı birtakım yayın kuruluşlarında yayın kurulu üyeliği de yapan Hasan Doğan aynı zamanda Ankara İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’nde de Genel Sekreter olarak görev yapmıştır. 

Siyasi Hayatı

Politikaya ilk olarak Fazilet Partisi Ankara İl Gençlik Komisyonu’ndaki göreviyle başlayan Hasan Doğan, burada Başkan yardımcılığı görevinde bulunmuş ancak partinin kapatılmasının ardından görevi sona ermiştir. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluşunun arından Genel Merkez Gençlik Kolları Kurucu MKYK üyeliğine seçilen Hasan Doğan Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları’nda medyadan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Bu zaman sürecinde AKP Genel Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın tören ve mitinglerinde organizasyon ekibinde görev aldı ve sunuculuğunu üstlendi. 

İlginizi Çekebilir:  Öykü Berkan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi?

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 2002 seçimleri sonrasında vekaleten başbakanlığı Bülent Ecevit’ten devralması sonrasında Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü’nde Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri kadrosunda yer aldı. Daha sonra Abdullah Gül’ün başbakanlık görevini Erdoğan’a devretmesinin ardından Özel Kalem Müdürü yardımcılığına atanan Hasan Doğan bu görevi 2008 senesine kadar sürdürdü. 

İlginizi Çekebilir:  Kanbolat Görkem Arslan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi? Dizileri?

Sarıkamış’ta 2006-2007 yılları arasında kısa dönem askerlik görevini yerine getiren Doğan, 2008 senesinde bir süre Londra’da dil eğitimi aldı. 20 Mayıs 2008 tarihinde ise Başbakan Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirildi. 2008 ile 2014 yılları arasında Başbakan başmüşaviri ve Özel Kalem Müdürü görevini yerine getirdi. 

Erdoğan’ın 12. Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından 2 Eylül 2014 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürlüğüne büyükelçi olarak atandı. 

Özel Hayatı 

İngilizce ve Arapça bilen Hasan Doğan evli ve iki erkek çocuk babasıdır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce