Biyografi

Cumhurbaşkanlığı Polislerinin İşkence Yaptığı Avukat Sertuğ Sürenoğlu Kimdir?

Geçtiğimiz hafta sonu Çırağan’da yapılan Kalyoncu ve Demirören ailesinin düğününde Ortaköy’e giden yolun kapalı olması nedeniyle otobüsten inen avukat Sertuğ Sürenoğlu, yolda görevli olan polislere yolun neden kapalı olduğunu sordu. Cumhuriyet gazetesinin haberine göre o sırada polislerin yanında bulunan Cumhurbaşkanlığı korumaları avukat Sertuğ Sürenoğlu’nun sorusuna şahit oldu ve “sen burada kimin düğünü olduğunu biliyor musun” diye sordu. 

Daha sonra Cumhurbaşkanlığı korumaları ile avukat Sertuğ Sürenoğlu arasında tartışma çıktı. Korumalar ilk önce avukatı bir aracın içine alıp darp etmeye başladı. Çırağan Saray’ının içine taşınan olayda avukata yönelik darp, işkenceye dönüştü. Ters kelepçeli ve gözleri bağlı darp edilen avukat Sertuğ Sürenoğlu’nun yüzü tanınmaz hale geldi. Göz altında morluklar oluşan Sürenoğlu’nun yüzünde de şişlikler meydana geldi. 

Korumalar, avukat Sertuğ Sürenoğlu’na tehditle Cumhurbaşkanına hakaret suçunu işlediği tutanağı imzalattı. İlk önce nöbetçi savcılığa sevk edilen Sürenoğlu daha sonra mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, Sürenoğlu hakkında ev hapsine karar verdi ve adli kontrol işlemini tamamladı. 

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre çıkarıldığı mahkemede Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından zorla bir tutanağa imza attığını belirten avukat Sertuğ Sürenoğlu, polislere sadece yolun neden kapalı olduğunu sorduğunu da belirtti. 

Daha önce de benzer skandallara imza atan Cumhurbaşkanlığı korumalarının bu olayı sonrasında tüm hukukçular seferber oldu. Konuyla ilgili olarak Metin Feyzioğlu ise korumalar hakkında “kabadayı” ifadesine yer verdi.

Avukat Sertuğ Sürenoğlu 30’lu yaşlarında. Marmaris’de kendi hukuk bürosunda avukatlık yapıyor. Avukat olmasının sürekli vurgulanması bu haberin gündeme oturması için bir etken olsa da herhangi bir vatandaşa, bir insana bu denli bir işkence yapılması hiçbir şekilde kabul edilemez. 

Bu işkencenin ardından Metin Feyzioğlu olayla ilgili bir video çekerek, benim devletimin vermiş olduğu üniformayı giyen çapulcular ifadeleriyle polislere tepkisini belirtti. İlgili videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.


Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi