Teknoloji

d3dcompiler_43.dll Hatası Çözümü

Windows işletim sistemi kullanan kişilerin en çok karşılaştığı sorunlardan bir tanesi d3dcompiler_43.dll hatasıdır. Hatanın yaşanılma nedenlerinden ve nasıl çözüleceğinden bu yazımızda bahsederek sizlere detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız. Fakat bu noktada ileteceğimiz bilgileri doğru bir şekilde kullanmanız oldukça önemlidir.

d3dcompiler_43.dll Hatasının yaşanılma alanlarında bir oyun ya da grafik bağlamlı uygulamaya giriş yaparken karşılaştığınız görüyoruz. Hatayı alan kullanıcılar bu dosya ile karşılaşır ve uygulamaya giriş yapamaz. Bu neticede dll dosyasının kurma ve indirme alanlarında problem yaşadığını göstererek bunu size yansıtır. Bunun yanında daha değişik nedenler de yer alabilmektedir.

d3dcompiler_43 dll Hatasının Çözümü içinse yapacağımız işlemler oldukça basittir. Öncelikle hatayı aldıktan sonra DirectX güncellemesi yapmanız gerekmektedir. Bunun için hangi sürümü kullandığınızı öğrenerek son güncellemeye getiriniz. Devamında ikinci bir yöntem olarak ise açmak istediğiniz uygulamayı bilgisayardan tamamen kaldırarak tekrar yükleme yapmanız gelmektedir. Bu adım yaşanan sorunu ortadan direkt olarak kaldırır ve ilerisi için rahat bir kullanım sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.