Biyografi

Damla Colbay Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi? Boyu?

Damla Colbay kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Damla Colbay’dan söz edeceğiz.

Damla Colbay Kimdir?

  • Oyuncu.

14 Ocak 1993 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Üniversite öğrencisi iken staj yapmak üzere geldiği İstanbul’da Kara Para Aşk isimli dizide Demet karakteri ile büyük üne kavuşmuştur. 2015 yılında ise “Hayat Mucizelere Gebe” adlı dizide başrol oyuncusu olarak (İnci) oynamıştır.

Güzel oyuncu Damla Colbay kariyerinin en önemli çıkış noktasını ise 2016-2017 yılları arasında yayınlanan Çukur isimli dizideki Eylem rolü ise sağlamıştır. İçerde dizisinin sona ermesinin ardından 2019 yılında Zengin ve Yoksul isimli dizide kısa bir süre oynamış daha sonra ise yine 2019 yılında Hekimoğlu isimli dizide Zeynep Can karakterini canlandırmaya başlamıştır.

Güzel oyuncu Sailor Moon çizgi romanı ve yönetmen Pedro Almodóvar hayranı olduğunu belirtmektedir. Ayrıca lisans eğitimine İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde oyunculuk üzerine devam etmektedir.

Damla Colbay Hangi Dizilerde Oynadı?

YılBaşlıkRolüNotlar
2014-2015Kara Para AşkDemet DemirYardımcı Oyuncusu
2015-2016Hayat Mucizelere Gebeİnci TemizyürekBaşrol Oyuncusu
2016-2017İçerdeEylem AydınBaşrol Oyuncusu
2019Zengin ve YoksulAysel TaştanBaşrol Oyuncusu
2019-HekimoğluZeynep CanBaşrol Oyuncusu

Boyu

Damla Colbay ile ilgili olarak en çok merak edilen sorulardan biri de boyudur. Güzel oyuncu Damla Colbay 1.70 boyundadır. Aynı zamanda Oğlak burcudur.

Öte yandan Damla Colbay’ın magazin haberlerine düşen sevgilisi yoktur. 2020 Ekim itibariyle de haber sitelerinde böyle bir konu yer almamaktadır. Annesinin ismi Ayten babasının ismi Erhan’dır. Instagram üzerinde ise 550 binden fazla takipçisi bulunmaktadır.

Damla Colbay ile İlgili Aramalar

Google’da Damla Colbay ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Damla Colbay, Hekimoğlu Damla Colbay Damla Colbay sevgilisi Damla Colbay kimdir Damla Colbay Ayten Colbay Damla Colbay Dizileri Damla Colbay Instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.