Biyografi

Dilan Çiçek Deniz Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi? Boyu? Hangi Dizilerde Oynadı?

Dilan Çiçek Deniz kimdir, nereli ve kaç yaşında, sevgilisi var mı, boyu kaç? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Dilan Çiçek Deniz’den söz edeceğiz.

Dilan Çiçek Deniz Kimdir?

  • Oyuncu.

1995 senesinde Sivas’ta dünyaya gelen Dilan Deniz Çiçek’in annesi ve babası öğütmendir. Babası Orhan Deniz annesi ise Hale Temizyürek’dir. Öte yandan lise yılları boyunca üç sene tiyatro eğitimi almış ve hatta liseler arası bir yarışmada ödül kazanmıştır. Lisans eğitimine önce Ege Üniversitesi Turizm Rehberliği Bölümü’nde başlamış daha sonra da karar değiştirerek aynı üniversitenin Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’ne geçiş yapmıştır.

Oyunculuğu ile ünlenen Dilan Çiçek Deniz, henüz 15 yaşında iken “Güneşi Annem Sanırdım” isminde bir şiir kitabı çıkarmıştır.

Kariyerinin asıl çıkış noktası ise Miss Turkey yarışmasıdır. 2014 Miss Turkey yarışmasında 2.’lik elde eden Dilan Çiçek Deniz, aynı zamanda 2015 senesine Amerika’nın Miami eyaletinde düzenlenen Kainat Güzellik Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmiştir.

Oyunculuk kariyerine ilk olarak 2015 yılında Star TV’de gösterime giren Tatlı Küçük Yalancılar isimli dizide Ebru karekterini canlandırarak imza atmıştır. Dizinin erken final yapmasının ardından yine 2015 yılında Güneşin Kızları isimli dizinin kadrosuna dahil oldu. Bu dizide ise Elif karakterini canlandırmıştır.

Dilan Çiçek Deniz, 2016’da çıkan Bodrum Masalı isimli dizide ise başrolde oynamıştır. Kariyerinin ikinci çıkış noktası ise Çukur dizisi olmuştur. Show TV ekranlarında 2017 ile 2019 yılları arasında yayınlanan dizide Aras Bulut İynemli ile beraber 2. sezonda başrolde oynanmıştır.

Öte yandan güzel oyuncu Dilan Çiçek Deniz, 2016 senesinde Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde “Yıldızı Parlayanlar Ödülü”ne layık görüldü. 2018 senesinde ise Avon’un ruj reklamında oynamıştır.

Dilan Çiçek Deniz Hangi Dizilerde Oynadı?

YılBaşlıkRolüNotlar
2015Tatlı Küçük YalancılarEbruBaşrol oyuncusu
2015Güneşin KızlarıElifYardımcı oyuncu
2016-2017Bodrum MasalıSu ErgüvenBaşrol oyuncusu
2017-2019ÇukurSena KoçovalıBaşrol oyuncusu
2020-Alev AlevRüyaBaşrol oyuncusu

Dilan Çiçek Hangi Filmlerde Oynadı?

YılBaşlıkRolüNotlar
2013BalayıYardımcı oyuncu
2020Yarına Tek BiletLeylaBaşrol oyuncusu

Öte yandan güzel oyuncu 2020 yılında Blu TV’de yayınlanmaya başlayan Yarım Kalan Aşklar dizisinde Elif Urazoğlu rolünü canlandırmaktadır.

Sevgilisi Var mı?

Dilan Çiçek Deniz ilk 2017 yılında Okan Can Yantır ile sevgilidir. Çukur dizisindeki sahnelerden ötürü Yantır, Deniz’i terk etmişti. Bunun üzerine Dilan Deniz Çiçek de Birand Tunca ile aşk yaşamaya başlamıştır. Daha sonra bu ilişkiyi noktalayıp Ocak 2018’de Furkan Andıç ile birlikteliklerini açıklayan Dilan Çiçek Deniz, daha sonra bu ilişkisini de sona erdirmiştir. Posta gazetesinin haberine göre yeni sevgilisi Alihan Aloğlu’dur.

Boyu?

  • 1.77 cm boyundadır.

Öte yandan kendisinin alevi olup olmadığına ilişkin sorular da sorulmaktadır ancak bu konu bilinmemektedir. Aynı zamanda Burak Deniz ile kardeş değildir. Annesi Hale Temizyürek’tir. Orhan Deniz de babasıdır.

Dilan Deniz ile İlgili Aramalar

Google’da Dilan Çiçek Deniz ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Dilan Çiçek Deniz, annesi Dilan Çiçek Deniz alevi mı Dilan Çiçek Deniz Hale Temizyürek Dilan Çiçek Deniz Orhan Deniz Dilan Çiçek Deniz sevgilisi Dilan Çiçek Deniz kilo Dilan Çiçek Deniz Filmleri Dilan Çiçek Deniz ve Burak Deniz kardeş mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds