Sağlık

Duxet Ne Zaman İçilir?

Depresyon ve anksiyete son yıllarda tüm dünyada en sık görülen rahatsızlıklardan biri. Duxet ise bu rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan ilaçlarda ilk sıralarda yer alıyor. Ancak sık kullanılması, ilacın hafife alınacak türden bir ilaç olduğu izlenimini yaratmamalıdır. İçildiği saat ve dakika dahi önem arz edebilir. Bu sebepten dolayı internette sıklıkla sorulan; “Duxet ne zaman içilir?” Sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Bu ilacı reçete eden uzman hekiminiz doz ile birlikte uygulama zamanı ve şekli ile ilgili de bilgi verecektir. Bu sebepten dolayı doktorun tüm tavsiyelerine harfi harfine uymanız gerekmektedir. Duxet reçetesi üzerinde içilme saati olarak bir zaman belirtilmediği için günün bir saatinde  içilebilir. Buradaki önem arz eden husus ise ilacı hergün aynı saatte almaktır. Böylelikle ilacın almayı unutmanız gibi bir durum ile karşılaşmamış olursunuz.

İlacı almayı unuttuğunuzda dengelemek için çift doz almaktan kaçınınız. Beklenenden az veya fazla bir etki ya da problemle karşılaştığınızda tedaviyi tektar planlamak amacıyla psikiyatri uzmanınıza danışmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.