Sağlık

Deniz Suyu Ağız Yaralarına İyi Gelir mi?

Potasyum, magnezyum ve kalsiyum mineralleri içeren deniz suyu, geçmişten günümüze kadar sağlamış olduğu yaralardan ötürü birçok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır. Su, sağlık açısından mucizevi etkilere sahip olmakta olarak bin bir derde deva olduğunu bilinmektedir. Günümüzde de karbonat ve bikarbonat içermesi nedeniyle tedavi yöntemi olarak çokça tercih edilmektedir. Hastalık tedavilerinde kullanılan deniz suyunun ağız yaralarına iyi gelip gelmediği çokça merak ediliyor. Bugünkü yazımızda bu konuyu detaylı şekilde açıklayarak anlatacağız.

Deniz suyu, Ph derecesi 7’nin üzerinde olarak kaliteli su sınıfında yer alır. Özellikle bu durum, hem sağlık açısından oldukça tercih edilmekte hem de ağız yaralarının içinde bulunan hücreleri son derece yenileyerek yaraların iyileşmesinde öncü rol oynar. Kısaca deniz suyunun ağız yaralarına iyi gelip gelmediğinden bahsedecek olur isek, her tedavide kullanılmakta olan deniz suyu uzmanlar tarafından ısrarla önerilmekte olup, her yarayı iyileştirme özelliğinin olduğunu, özellikle de ağız içi yaralarda kullanılmakta olduğunu dile getirirler.

Doğal bir şifa kaynağı olarak karşımıza çıkan deniz suyu mutlaka bir uzman kontrolü görüşünde kullanılmalıdır. Aksi takdirde ciddi sonuçlar doğurabilir. Yani kısaca sorumuza cevap verecek olursak, deniz suyu ağız yaralarına iyi gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.