Eğitim

DeriPark Kapak/Başlık Sayfası Nedir?

Dergi Park, birçok derginin bir araya geldiği bir platform olarak hizmet vermeyi sürdürmektedir. Son dönemlerde akademik çalışmalar için sıkça tercih edilen bu platform, farklı alanlardan yazarların araştırmalarının yayınlanması için bir aracı oluşturur. Yayınlamak istediğiniz makaleyi sisteme yüklemeniz gerektiği gibi, derginin istediği farklı belgeleri de (kapak sayfası, telif hakkı formu vb.) eklemeniz gerekir. Bundan sonra adımlar için şu yazımızı okuyabilirsiniz.

Peki “Kapak Sayfası” ya da “Başlık Sayfası” nedir? Başlık Sayfası Dergi Park’ta yazarların oluşturmuş olduğu çalışmaları daha iyi anlamak, başlık, yazar bilgileri gibi başlıkların yer aldığı ve hepsinin aynı yerde bulunduğu bir sayfadır. Genel olarak kapak sayfasında istenilen şeyler şu şekildedir; ana başlık (Türkçe ve İngilizce), yazar bilgileri, kurum bilgileri, yazar iletişim bilgileri, orcid numarası, makale türü ve bununla birlikte makale oluşturulurken finansal bir destek alınıp alınmadığı ya da eğer birden fazla yazar varsa ya da farklı bir nedenle çıkar çatışmasının olup olmadığı aktarılmalıdır. Bütün bunlar dergiye makale gönderirken istenilen bölüme yüklenmelidir. Makale gönderim sürecinde bu dosyaların eksik olması makalenizin işleme alınmasını geciktirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds