Devlet Dolu Hasarını Karşılayabilir

Önceki yazımızda böyle bir söylentinin dolaştığından itfaiyelerin hasar tespiti yapacağından bahsetmiştik. Bugün kendi aracım için itfaiye giderek dolu hasarı için dilekçe verdim ve sizin de bu işlemi halledebilmeniz için gerekenleri adım adım paylaşacağım.

Öncelikle devlet dolu hasarını karşılayacağına dair bir garanti vermiyor. İtfaiyeler hasar tespiti yaparak bir rapor oluşturuyor ödeyip ödememek ise devlete kalacak. Yani gidip dilekçe verdikten sonra hasarınız mutlaka karşılanıcak diye bir şey yok.

İlginizi Çekebilir:  Audi Bremse Licht Hatası Ne Demek? Kesin Çözüm

İşlemlere başlayabilmeniz için aracınızın hasar gördüğü ilçenin itfaiye istasyonuna araç ruhsatınızın bir adet fotokopisi ile gidin. Merak etmeyin yoğunluk fazla olsa da işlemler hızlı ilerliyor. Sonrasında ruhsat fotokopinizin altına aracınızın doludan hasar gördüğüne dair kısa bir yazı yazıp ad-soyad, tc kimlik no ve telefon numarası ile beraber imzalayın.

İlginizi Çekebilir:  Renault Park Frenini Kontrol Ettiriniz Uyarısı Çözümü

Şimdi sıra fotoğraf çekimine geldi genelde kendi çektiğiniz fotoğrafları kabul etmiyorlar itfaiyede görevli olanlar gelip hasarınızı fotoğraflıyor. Buradan da anlaşılacağı gibi hasar gören aracınızın mutlaka yanınızda olması gerekli. Fotoğraflar çekildi ise sıra elimizde dilekçeli fotokopi ile tekrar sıraya girmeye. Fotoğrafları bilgisayara atarak tek tek plaka sırasına göre sizi çağırıp dilekçenizi alıyorlar. Hepsi bu kadar. Devlet hasarınız için nakit para mı verir? Yoksa siz yaptırın faturalayın mı der net değil. Rapor sonucu yaklaşık 20-30 gün süreceği söyleniyor. Gittiğiniz itfaiye şubesinin telefon numarasını bir kenara not edin 20-30 gün sonra raporla ilgili bilgi alabilir, devlet karşılayacak mı öğrenebilirsiniz.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz