Sağlık

Diş Taşı Hassasiyet Yapar mı?

Dişler de oluşan hassasiyet kişilerin yemek yeme alışkanlıklarında değişikliklere neden olmaktadır. Diş eti hassasiyeti kişilerin yaşam kalitesini düşürmektedir. Diş eti hassasiyeti olan bireyler bu konu hakkında diş hekimlerinden detaylı bilgi almalıdır. Bunun yanı sıra doğru diş fırçalama tekniği ve doğru diş macunu tercihi ile bu soruna çözüm bulabilirler. Dişler de oluşan plakların diş taşına dönmesi sonucu dişler de hassasiyet olur mu? Diş taşı hassasiyet yapar mı? Diş taşı belirgin olarak dişlerde hassasiyet oluşmasına neden olmaz.

Ancak diş taşları diş eti iltihaplanmalarına ve diş eti çekilmesine neden olmaktadır. Bunlarda beraberin de diş hassasiyetini getirmektedir. Diş taşı doğrudan dişler de hassasiyet oluşmasına neden olmasa da dolaylı olarak diş hassasiyeti oluşumuna etki etmektedir. Özellikle diş taşı temizliğinden sonra dişler de hassasiyet şikâyeti diş hekimlerine sıklıkla söylenmektedir. Diş taşları ağız ve diş sağlığını olumsuz yönde etkileyen sorunlar arasındadır. Ağız hijyeninin etkin olarak yapılması diş taşı oluşumunu en aza indirmektedir. Ancak diş taşı oluşmaması için yalnızca ağız hijyeni yeterli olmamaktadır. Bununla birlikte beslenmeye dikkat edilmesi ve sigara kullanımının sonlandırılması gerekmektedir. Bunların hepsi birlikte uygulandığı takdir de diş taşı oluşumunun önüne geçilmiş olacaktır. Ancak, diş taşı oluştuktan sonra yapılan ağız bakımının hiçbir etkisi olmamakla birlikte diş taşları evde ki yöntemler ile temizlenmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds