Diyetisyen Sara Uluçay Kimdir? Kaç Yaşında?

Sara Uluçay kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne mezunu? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayeani burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Sara Uluçay’dan söz edeceğiz.

Sara Uluçay Kimdir?

  • Diyetisyen

Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetik Bölümü’ne 2014 senesinde başlayan Sara Uluçay, bölümünden 2019 yılında başarı ile mezun oldu. Lisans eğitimi devam ederken klinik beslenme, sporcu beslenmesi ve halk sağlığı beslenmesi gibi çeşitli alanlarda pek çok farklı alan ve kurumlarda çalışarak deneyim kazanmıştır.

Bu zamana kadar beslenme konus üzerinde pek çok seminer ve konferansa katılan ve bilgi birikimini genişletme fırsatı yakalayan Sara Uluçay, İstanbul’da Acıbadem, Çapa Tıp ve Universal Hastanesi gibi saygınlığı yüksek kurumlarda staj yapma imkanı buldu. Mesleki ilgi alanlarını şu şekilde sıralamaktadır;

  • Kilo yönetimi (obezite)
  • Zayıflama ve kilo alma programları
  • Sporcu beslenmesi
  • Menü planlama
  • Genç ve çocukluk çağı beslenmesi

Lisans bitirme tezini ”Sporcularda Egzersiz Performansında Ergojenik Destek ve Suplement Kullanımı” başlığı altında yazan Sara Uluçay, özellikle sporcu beslenmesi konusu üzerinde yoğunlaşmıştır. Asıl hedefinin insanlara sağlıklı ve doğru beslenme alışkanlığı kazandırmak ve bu sayede kilo yönetimini sağlamak olarak belirten Sara Uluçay aynı zamanda kişilerde sadece zayıflamaya yönelik değil genel vücut kompozisyonlarını iyileştirip geliştirmeyi de kendine amaç edindiğini belirtiyor.

Bu amaç doğrultusunda mesleğine devam eden Sara Uluçay, bu konularda araştırmalar yapmaya da devam ediyor. Aynı zamanda sosyal medya hesabını da aktif olarak kullanarak Sara Uluçay’ın Instagram üzerinde 70 binden fazla takipçisi bulunuyor. Instagram hesabına ulaşmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Sara Uluçay’ın Instagram’da yayınladığı bir fotoğrafta Fenerbahçeli olduğunu belirtmiştir. Dyt. Sara Uluçay Beslenme ve Diyet Danışmanlığı isimli kendi açtığı şirketinde Ocak 2019’dan beri çalışmaktadır. İstanbul’da yaşayan Sara Uluçay, sosyal medya hesabını aktif bir şekilde kullanmaktadır.

Sara Uluçay ile İlgili Aramalar

Google üzerinde Sara Uluçay ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; sara uluçay kim, sara uluçay nereli, sara uluçay kaç yaşında, sara uluçay kaç yaşında, sara uluçay diyetisyen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting - malatya haber