Biyografi

Hasan Basri Yalçın Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

Hasan Basri Yalçın kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”Hasan Basri Yalçın”ndan söz edeceğiz.

Hasan Basri Yalçın Kimdir?

  • Öğretim üyesi

Son zamanlarda ekranlardaki tartışma programlarının vazgeçilmez isimlerinden olan Hasan Basri Yalçın, 2004 senesinde Beykent Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından akademik alanda çalışmalarına devam etmek isteyen Yalçın, Koç Üniversitesi’nde yine Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Yüksek lisans eğitiminin ardından doktora için Amerika Birleşik Devletleri’ne giden Hasan Basri Yalçın, burada Cincinnati Üniversitesi2nde Siyaset Bilimi bölümünde “The Strugle of Autonomy: A Realist Theory of International Relations” başlıklı tezi ile doktorasını başarıyla tamamlayıp mezun olmuştur. Kendisi şu anda İstanbul Ticaret Üniversitesi Siyasal Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmalarına devam etmekte ve ayrıca SETA Strateji Araştırmaları Direktörlüğü görevini de sürdürmektedir.

Öte yandan günlük gazetelerde köşe yazılarına devam etmekte olan Hasan Basri Yalçın, 2011 senesinde yurt dışında sürdürmüş olduğu eğitimi tamamlamış ve akabinde 2012 senesinde Türkiye’ye dönmüştür ve kariyerini bilim insanı, araştırmacı ve analist uzmanı olarak sürdürmeye devam etmektedir. 2018 senesinde Sabah gazetesi kadrosuna katılan Hasan Basri Yalçın, şu anda Sabah gazetesinde köşe yazarlığını sürdürmektedir. Kriter Dergisi’nde de yazılarına devam ediyor.

Kendisi hakkında sosyal medyada ve sözlüklerde ise yandaş olduğu, AKP’nin politikalarını koşulsuz şartsız doğru kabul ettiği ve bu nedenlerden dolayı akademisyenlik etiğine aykırı davrandığı gibi görüşler oldukça yaygın olarak dile getiriliyor.

Kitapları

  • Küresel ve Bölgesel Aktörlerin Suriye Stratejileri (2016)
  • Avrupa’da PKK Yapılanması (2019)

Hasan Basri Yalçın ile İlgili Aramalar

Google’da Hasan Basri Yalçın ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; hasan basri yalçın kimdir, hasan basri yalçın aslen nereli hasan basri yalçın kaç yaşında, Hasan Basri Yalçın kaç Yaşında Hasan Basri Yalçın FETÖ Hasan Basri Yalçın akp Hasan Basri kaç yaşında Hasan Basri Yalçın Kitapları Hasan Basri Yıldız kimdir Hasan Basri BALCI kimdir Vikipedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi