Dream League Soccer Çalım Nasıl Atılır? Çalım Atma Teknikleri

Dream League Soccer çalım nasıl atılır, Dream League Soccer isimli oyunda nasıl çalım atılır? Daha önceki yazılarımızda Dream League Soccer oyununda mevki isimlerinden ve zorluk seviyesinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca nasıl çalım atılacağından söz edeceğiz. 

Dream League Soccer Nasıl Çalım Atılır? 

Oyunda çalım atmak için yapmanız gereken tek bir hamle var. Topla dripling halindeyken ekrana iki kez üst üste dokunun. Oyuncu topla rakibine çalım atacak ve topu eğer rakibinden kurtarabilirse ileri taşıyacak. Bunun dışında ekrandaki tuşlara dokunarak çalım atılmıyor. Sadece yapmanız gereken çalım atmak için ekrana iki kez dokunmanız gerekecek. 

İlginizi Çekebilir:  Işın Çelebi Adaylıktan Çekildi

Çalım Atma Teknikleri 

Çalım atacakken rakip oyuncunun yanınıza tam yanaşmasına izin vermeyin. Rakip oyuncu ile aranızda bir metre kala ekrana iki kez dokunun ve çalım atın. Bu kesin topu rakibinizden kurtaracağınız anlamına gelmez. Özellikle karşınızda 85 ve üzeri bir defans oyuncusu varsa çalım teknik olarak bir işe yaramayacaktır. 

İlginizi Çekebilir:  Sarı ve Kırmızı Kartlar Hangi Durumlarda Verilir?

Öte yandan tam çalım atacağınız sırada yönünüzü başka bir tarafa çevirin. Mesela rakip oyuncu top sürdüğünüz yönde geliyorsa yönünüzü ona doğru çevirin böylece bacak arası yapabilir ya da rakibin topu ayağınızdan söküp almasını engelleyebilirsiniz. 

Aynı zamanda her oyuncunun çalım yeteneği farklı. 75 seviyesinde bir oyuncunuz varsa ve hızı 80’in altındaysa çalım atmayın. Çalımı daha çok kenarlardan orta yapacağınız zaman tercih edin. 

İlginizi Çekebilir:  Falcao takımla çalıştı

Oyunda rakip oyuncular size doğru geldikleri zaman yönünüzü değiştirmezseniz ayağınızdan çok çabuk topu alabiliyorlar. O oyuncunun koşu yaptığı yöne doğru topu sürmektense sağına ya da soluna doğru topu sürün. Böylece topu kaybetme ihtimaliniz azalacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi