Dream League Soccer Falso Nasıl Verilir? Falso Verme Taktikleri

Dream League Soccer falso verme teknikleri nelerdir, DLS yani Dream League Soccer isimli oyunda falso verme taktikleri neler? Daha önceki yazılarımızda Dream League Soccer isimli oyundaki bazı oyun kurallarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Dream League Soccer’da falso verme taktiklerinden söz edeceğiz. 

Dream League Soccer Falso Verme Taktikleri 

Oyunda en çok merak edilenler arasında falsonun nasıl verileceği konusu yer alıyor. Üzülerek söyleyelim bunun herhangi bir taktiği yok. Zaman zaman oyuncuların şut açılarına göre bu değişebiliyor ama şutu çektikten sonra ekrana dokunarak falso veremiyoruz. Bu her ne kadar can sıkıcı olsa da birkaç noktada falso şöyle verilebilir. 

Sol Ayakla Sağ Kanattan / Sağ Ayakla Sol Kanattan

Robben mantığı. Sağ çek vur. Bu mantıkla hareket ettiğiniz zaman sağ kanada sol ayaklı bir oyuncuyu koyun. Daha sonra içeri dripling edin ve sola çekip topu uzak kale dibine doğru bırakın. Bu tip şutlarda top falso ile gidecek ve içe doğru kavislenecektir. Tabi bu durumlarda dışa doğru kavislenme ya da ip gibi bir şut çıkma ihtimali de var. 

Frikiklerde 1-2 Tık Falso Payı Bırakın 

Örneğin kaleyi sağ cepheden gören yerde serbest vuruş kullanacaksanız. Sağ ayaklı oyuncuyu kullanın ve topa bir hiza çekerek kalecinin kapatmadığı kale direğinin sağına bir metreye göre ayarlayın. Daha sonra oyuncu sağ ayaklı olduğu için top içeri doğru kavis alacak ve tam köşeye topu adeta lamba gibi asmış olacaksınız. 

Bunu tam tersi bir şekilde kaleyi sol cepheden gören bir yerde sol ayaklı bir oyuncuyla da yapabilirsiniz. Yani aşağı yukarı 1 metrelik falso payı bırakabilirsiniz. Kabul etmek gerekir ki oyunda falso verme imkanının olmaması can sıkıcı ama oyunun gerçekliği bakımından da olmamasına iyi diyebiliriz. 

Keyifli oyunlar… 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi