Spor

PES 2021-2022 Mevki Kısaltmaları ve PES Mevki İsimleri

Pro Evolution Soccer mevki isimleri ve kısaltmaları nelerdir? Daha önceki yazılarımızda FIFA ve Dream League Soccer gibi oyunlardaki terimlerden, mevki isim ve kısaltmalardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca PES 2021-2022’deki mevki isim ve kısaltmalarından söz edeceğiz.

PES 2021-2022 Mevki Kısaltmaları ve PES Mevki İsimleri

Oyundaki mevki isimleri, muadillerine göre çok daha detaylı. Bu mevkilerin isimlerini bilmeniz, oyuncuların mevkiinde oynamaları açısından önemlidir. Eğer bir defansif orta saha oyuncusunu ofansif orta saha olarak oynatırsanız performansı düşecektir. Bu nedenle her oyuncuyu uygun mevkilerinde oynatmak gerekir.

DEFANNS OYUNVULARI

CB: Center Back (Stoper)
LB: Left Back (Sol Bek)
RB: Right Back (Sağ Bek)

ORTA SAHA OYUNCULARI

AMF: Attacking Midfielder (Hücumcu Orta Saha)
CMF: Center Midfielder (Merkez Orta Saha)
DMF: Defensive Midfielder (Defansif Orta Saha )

FORVET OYUNCULARI

SS: Second Striker ya da Shadow Striker (Gizli Forvet)
CF: Center Forward (Merkez Forvet, Santrfor)
RWF: Right Winger Forward (Hücumcu Sağ Kanat Forvet)
LWF: Left Winger Forward (Hücumcu Sol Kanat Forvet)

Bu mevki isim ve kısaltmalar daha çok İngilizce olmakla beraber bazı oyunlarda Türkçe mevki isimleri de olabilir. Bunlar genelde isimler üzerinden gidilerek çözülebilir. Örneğin STP, stoper anlamına gelir. SĞB, sağ bek. Bunların yanı sıra SLK, sol kanat forvet anlamına gelirken SĞK, sağ kanat forvet anlamına gelmektedir. Eğer PES’te karşılaştığınız ve hangi mevki olduğunu bilmediğiniz bir yeri atlamışsak bize bunu yorumlarda belirtin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.