Spor

Spor Yaparken Kas Gevşetici İçilir mi?

Spor yaparken fazlasıyla yoruluruz. Bu yorgunluğu atmak için ise özellikle ağır antrenmanlar sonrası elimizden gelen herşeyi yapmaya çalışırız. Bazı yöntemler bir miktar rahatlama sağlasa da genel anlamda iyileşme sürecinde bir miktar ağrı şarttır. Başvurulan bu yöntemler arasında kas gevşetici ilaçlar da bulunmaktadır. Spor yapaken sözünden kasıy spor esnasında ise buna net bir cevap olarak hemen hayır diyebiliriz. Vücudunuzdaki kasların gevşemiş hale gelmesi, sakatlık riskini artırabilir.

Şimdi ise olayın diğer yüzüne bakalım. Spordan sonraki ağrılar için ilacı kullanmak. Bilindiği üzere her ilaç belirli yan etkilere sahiptir ve kontrollü dozlarda kıllanılması şarttır. Bu sebepten dolayı alışkanlık haline getirerek spor sonrası kas gevşetici içerseniz, sağlığınızı riske atmış olursunuz.

Ağrı kesici gibi masum derecede görülen kas gevşeticiler spor sonrası veya spor harici durumlarda doktor kontrolünde kullanıldığında sizin için her açıdan iyi olacaktır. Kısa süreli bir rahatlama hissi yaşamak amacıyla düzeninizi ve dengenizi bozmamanız en mantıklı yol olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.