Biyografi

Duygu Göktürk Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Duygu Göktürk, 28 Nisan 1986 tarihinde İstanbul’da doğan, 26 yaşında genç bir sunucu ve dijital içerik üreticisidir. Eğitim hayatına ilkokul ve ortaokul düzeyinde başladıktan sonra iletişim ve medya alanına ilgi duymaya başlamıştır. Atatürk Üniversitesi’nden mezun olurken aynı dönemde mesleki kariyerine de adım atmıştır. Üniversite yıllarında muhabirlik ve editörlük gibi görevler üstlenmiş, ayrıca kendi web sitesini kurmuştur. Aynı dönemde Avrupa Birliği tarafından yürütülen bir projenin basın departmanında da çalışmıştır.

Kariyerini İhlas Haber Ajansı’nda sürdüren Duygu Göktürk, profesyonel iş dünyasına girdikten sonra Türkiye Gazetesi ile çalışmıştır. Akabinde TGRT Haber’e geçiş yaparak 7 yıl boyunca birçok farklı yerde görev almış ve bu süre zarfında önemli deneyimler kazanmıştır. Habercilik alanında usta isimlerden diksiyon, sunuculuk ve spikerlik eğitimi almıştır, bu isimler arasında Oğuz Haksever, Kaan Yakuphan, Tunç Arslanalp, Erhan Ertürk, Benan Kepsutlu, Fulin Arıkan, Erdoğan Arıkan, Tayfun Erarslan ve Salih Uzuner gibi isimler bulunmaktadır.

Sonrasında Albayrak Medya ile çalışmaya başlayan Duygu Göktürk, GZT ekibine dahil olmuştur. Yeni medya alanında kendisini kanıtlamış ve GZT ekibi ile birlikte internet üzerinde farklı içerikler üretmeye başlamıştır. Mini belgeseller, podcastler, infografikler, canlı yayınlar, Instagram hikayeleri, Reels ve IG TV formatında içerikler hazırlamış ve sunmuştur. GZT’nin yeni medya anlayışı, daha geniş bir kitleye hitap etmesini sağlamıştır. Duygu Göktürk, bu deneyimlerini mesleki anlamda eğitim alan arkadaşlarıyla paylaşmaya başlamıştır. Üniversite öğrencileriyle sık sık seminer tarzı buluşmalar düzenlemekte ve tecrübelerini aktarmaktadır. Şu anda Tv Net ile birlikte haber spikerliği alanında kariyerine devam etmektedir ve bunun yanı sıra GZT’de içerik üretimine devam etmektedir. Amacı ise mesleğinde başarılı olmak ve kazandığı tecrübeleri daha fazla kişiyle paylaşmaktır.

kaynakça:

  • gazetedamga.com.tr, Duygu Göktürk, erişim tarihi: 7 Kasım 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.