Eba Durduruldu Hatası Çözümü

Covid-19 salgını ile beraber uzaktan eğitim sistemine geçildi ve özellikle de General Mobile Etap 5 kullanıcılarının sıklıkla karşılaştıkları  “Maalesef Eba market durdu” hatası artık can sıkmaya başladı. Bir uygulama indirme esnasında yada yüklerken Eba market durdu hatası kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor.

Peki Bu Problem Nasıl Çözülür? 

İşte market uygulamasına durdurulmasının önüne geçmek amacıyla yapılması gerekenler. Genel manada maalesef EBA Market durdu hatası General Mobile Etap 5 kullanıcılarında görülen bir problemdir. Sorunu aslında herkes tahmin edebilir. Milli Eğitim Bakanı tarafından dağıtılan ve kısıtlanmış bir android sürümü ile geliyor.

İlginizi Çekebilir:  Wordpress all automatic updates are disabled Hatası Çözümü

Eba Nasıl Silinir? 

Eba hatasının çözülmesi amacıyla Eba uygulamasının silindikten sonra yeniden yüklenmesi gerekir. Sistem bölümüne girdikten sonra silmek mümkündür. Bunun yanı sıra aynı zamanda sefer romda atılabilir. Maalesef EBA Market durdu hatası aslında büyük bir problem değil yalnızca bir uygulama yüklendiği esnada ya da açıldığı sırada karşımıza çıkan bir problemdir. Bu hata, tablet kullanımına tam olarak engellemeyeceği için kullanımlarına da devam etmek mümkündür. İsteyen katılımcılar, eba’yı kaldırmak amacıyla root atabilir. Eğer sistem çok büyük bir problem şeklinde ise bunun gibi pek çok fazla hata ile karşılaşmak mümkün olacaktır. Örnek verecek olursak eğer uygulama durduruldu, Android çalışmayı durdurdu gibi pek çok hatalar almaya başlamak da mümkündür. Bu problemlerin giderilmesi amacıyla özellikle de kullanıcıların EBA market uygulamasını sildikten sonra yeniden yüklemeleri durumunda bu problemle artık karşılaşmaları mümkün olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Youtube Görüntüleme Ne Demek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara