Teknoloji

Flowq Sınavı Nedir? Hangi Sorular Sorulur?

FlowQ sınavı nedir, FlowQ sınavında hangi sorular sorulur? FlowQ sınavında çıkan sorular nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli mesleki ölçüm testlerinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca FlowQ sınavından söz edeceğiz.

FlowQ Sınavı Nedir?

Özel kuruluşların, iç terfi veya dışarıdan terfi alacak olan adaylar için uyguladığı genel yetenek ve mesleki bilgi ölçüm testlerin verilen isimdir. Bu sınavda, adayların daha çok analitik zeka seviyesi, problem ölçüm hızları ve mantık yürütme biçimleri ölçülür. Sınavda başarılı olan adaylar, bir üst aşamaya geçerler. Terfi süreçlerinde Flowq sınavının önemi büyüktür. Bazı kurumlarda bu sınav 1 veya 2 kez uygulanır.

Koton ve LC Waikiki gibi şirketlerin hali hazırda çalışanlarına uyguladığı Flowq sınavı, iç terfilerde örneğin reyon sorumlusu, kasa şefi, mağaza müdür yardımcısı ve mağaza müdürü gibi pozisyonlar için kullanılmaktadır.

Terfi bekleyen adayların sayısının fazla olması ve hepsi için genel bir değerlendirme yapılmasının süreç olarak fazla olacak olması nedeniyle böyle bir sınav uygulanır ve adaylar ciddi oranda elenir.

Bu sınavda temel matematik problemleri, hız ve yüzde soruları, sözel ve sayısal mantık soruları, havuz problemleri, çıkarım ve varsayım sorularının yanı sıra görsel sorular da yer almaktadır. Adayların bu sınavda her soruya dikkatli yaklaşması gerekiyor. Öte yandan genelde 40 sorunun sorulduğu Flowq sınavında adaylara verilen süre ise 45 dakikadır. Matematik problemlerinin uzun ve karmaşık olması nedeniyle hızlı olmak önemli bir avantajdır.

Flowq sınavının sonucunda terfi bekleyen adaylar belirlenir ve bir üst aşamada insan kaynaklarıyla görüşür veya vaka çözümü ile yeteneklerini kanıtlamaya çaışırlar.

Flowq sınavında iyi bir deneyim için, masaüstü bilgisayarınızdan ve Chrome browser kullanarak erişmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Öte yandan bu sınavda sadece bir ifade geriye gidebilirsiniz. İfadeler arasında başa saramaz ve seçenekleri boş bırakamazsınız. Flow sınavındaki bir diğer önemli husus ise sınavı kendi başına yapmanızdır. Sınav sırasında kamera sizin her anınızı kaydettiğinden soruları başkasından yardım almadan yanıtlamak zorundasınız. Yine bu sınavda maksimum performans için soruları ara vermeden, sessiz ve bölünmeden yanıtlayabileceğiniz bir ortamda çözmeniz gerekir. Flowq bazında herhangi bir teknik sorunla karşılaşmanız durumunda [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz. Sınava girecek olan adaylara şimdiden bol şans.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds