Biyografi

Ece Seçkin

Ece Seçkin, Türk müzik dünyasına 2012 yılında hızlı bir giriş yaptıktan sonra kısa süre içerisinde gönüllere taht kurdu. Şarkıları milyonlar tarafından defalarca dinlendi. Dinleyiciye güzel bir müzik zevki yaşatmasından başka samimi tavırları da hayran topladı. Peki ‘Ece Seçkin kimdir?’ işte bugün bu soruyu cevaplamaya çalışacağız.

Ece Seçkin’in takdire şayan bu müzik başarısının ardında aslında küçük yaşlarından beri müziğe olan aşkı yatıyor. Henüz 3 yaşındayken piyano öğretmeni olan annesiyle birlikte piyano ve solfej çalışmalarına başladı. Küçüklüğünden gelen bu yeteneğinin de katkısıyla 1998 yılında konservatuvar sınavına girip, piyanı bölümünü birincilikle bitirmeyi başarmıştır. Bunun ardından 8 yıl boyunca Filiz Coşkuner tarafından Ece Seçkin’e bale dersi verildi.

2010 yılında ise Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girmiştir.

2011 yılında Ozan Doğulu ile tanıştıktan sonra asıl müzik kariyeri başlamış oldu. 1.5 yıl süren bir çalışma sonunda ilk şarkısı klibi olan ‘Bu Ne Yaa’ ortaya çıkmış oldu.

Ece Seçkin’in videoları o kadar çok sevildi ki ‘Aman Aman’ ve ‘Follow Me’ klipleri YouTube üzerinde 100 milyondan fazla izlenmiş oldu.

Ece Seçkin boyu 1.55 metredir.

Ece Seçkin 12 Eylül 1991 tarihinde doğmuştur.

Ece Seçkin sevgilisi Çağrı Terlemez’in mesleği pilotluktur.

Bazı dinleyiciler tarafından makyajı ve tarzı Hadise’ye çok benzetilse de hem kliplerinde hem de yaptığı şarkılarında özgün olmak için çok dikkatli olduğunu ve kaliteli müzik yapmak için elinden geleni yaptığını biliyoruz.

Cumali Ceber filminde rol alması da bazıları tarafından eleştirilmiştir. Bunun sebebi ise filmin kalitesiz olması ve Ece Seçkin’in böyle bir filme yakışmaması idi.

 

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.