Ekrem İmamoğlu’nun FETÖ Kanalı STV’de Yorumculuk Yaptığı İddiası Doğru mu?

Ekrem İmamoğlu hakkında pek çok iddia ortaya atıldı ancak Ekrem İmamoğlu hakkında en çok dile getirilen meselelerden biri de bir zamanlar FETÖ’nün kanalı olan Samanyolu TV’de spor yorumculuğu yaptığıydı. Peki bu iddia ne kadar doğru ve ne derece doğruyu yansıtıyor.

STV’de Spor Yorumculuğu Yaptığı İddiası Doğru mu?

— Doğru

O dönemlerde CHP üyesi olan ve daha sonra 2009 yılında CHP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı’na seçilen Ekrem İmamoğlu, Samanyolu TV ekranlarında Süper Lig’in 7. haftasında Kocaelispor’a konuk olan Fenerbahçe’nin maç sonu değerlendirmesini ve ligin özet değerlendirmesini yapmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Elçin Sangu Ekrem İmamoğlu Selam Çaktı: İyi Akşamlar Başkan

Fenerbahçe’nin Kocaelispor’u 2-3 yendiği karşılaşmanın ardından Samanyolu TV ekranlarında maçın değerlendirmesini yapan Ekrem İmamoğlu’nun söz konusu televizyon programına katıldığı tarih 18 Ekim 2008.

Yine maçın oynandığı tarih de 18 Ekim 2008 olarak kayıtlara geçmiş ve ligin bitiminde Kocaelispor küme düşmüştü. Tüm bu bilgiler ışığında Ekrem İmamoğlu’nun bir dönem FETÖ’nün resmi yayın organı olan Samanyolu TV’de spor yorumculuğu yaptığı iddiası doğrudur.

Ekrem İmamoğlu’nun söz konusu programda yaptığı konuşmasından bir kesiti aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Ancak

Bu işin bir de ‘ancak’ kısmı var. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Ekrem İmamoğlu’nun söz konusu programa katıldığı tarih 18 Ekim 2008. Yani FETÖ’nün henüz FETÖ olmadığı, el üstünde tutulduğu, ele başına methiyeler ve özgüler dizildiği, kimsenin cemaate karşı olumsuz bir görüş söyleme hakkının olmadığı zamanlardı. Kaldı ki Ekrem İmamoğlu, programda sadece 7. haftanın değerlendirmesini yapmış ve değerlendirmelerinde de herhangi bir siyasi bir mesaj vermemiştir.

İlginizi Çekebilir:  Milli Piyango Çekilişlerinde Hile Yapıldığını Kanıtladı Bilet Resimleri MPİ'nin Sitesinden Kaldırıldı

Yine yukarıda da belirttiğimiz gibi Ekrem İmamoğlu’nun CHP üyesi olduğu tarih de 2008. Bir sene sonra CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı seçilecek olan Ekrem İmamoğlu’nun 2014 seçimlerinde CHP Beylikdüzü Belediye Başkanı seçilmesi de siyasi hayatının basamakları olmuş ve henüz siyasete başlamadan önce bu programa katılmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Türk Milleti Uyutuluyor

Samanyolu TV’ye katılmasının o dönemde tepki çekmesi, tepki çekmemesinden daha ilginç bir durum olurdu çünkü yine yukarıda belirttiğimiz gibi bu dönem FETÖ’nün altın çağıydı.

Hatırlanacağı üzere İlber Ortaylı da söz konusu kanala konuk olarak katılmış ve hatta FETÖ lideri Fethullah Gülen’e yaptığı ziyareti Samanyolu TV’de anlatmıştı. Söz konusu videoyu da yine aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce