Biyografi

Mustafa Doğan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Almanya’da 1978 yılında doğan ve gençlik yıllarında siyasetle tanışan Doğan, orta öğrenimini Develi İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimine Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde Fen Edebiyat Fakültesi’nde Kimya bölümünde başladı ve aynı dönemde Milli Gençlik Vakfı (MGV) üniversite teşkilatında aktif olarak görev aldı. Aachen Üniversitesi’nde kimya alanında Almanca eğitimi alarak eğitimine devam eden Doğan, Münster Üniversitesi’nde “Nano Teknoloji” üzerine yüksek lisans derecesini elde etti. Bu yıllarda Milli Görüş organizasyonlarında farklı kademelerde yöneticilik yapma fırsatı buldu.

Doğan, Almanya’da önde gelen bir ilaç firması olan Bayer Firması’nda Leverkusen’deki Ar-Ge bölümünde çalışmalarını sürdürdü. Ardından Türk Hava Yolları’nda çeşitli pozisyonlarda görev aldı ve son olarak Amerika Kıtası’ndan sorumlu Satış Başkan Yardımcısı olarak 7 yıl boyunca görev yaptıktan sonra bu görevinden ayrıldı. 2002 yılından bu yana Avrupa Milli Görüş Teşkilatı (IGMG), Milli Gençlik Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, International Youth Forum (İYFO), İlim Yayma Cemiyeti, TEKDER gibi yurt içi ve yurt dışı önemli organizasyonlarda üst düzey görevler üstlendi. Doğan, evli bir aile babasıdır ve İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Arapça dillerini iyi derecede bilmektedir.

Mustafa Doğan bunların yanı sıra Akit TV gibi çeşitli televizyon kanallarında gündemle ilgili çeşitli konu başlıklarına değinmeye devam etmektedir. Mustafa Doğan hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • yenidenrefahistanbul.org.tr, Mustafa Doğan, erişim tarihi: 1 Eylül 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds