Otomobil

Elektrikli Bisiklet Trafik Sigortası Zorunlu mu?

Trafik sigortası hakkında otomobil kategorimizde detaylı makaleler yazmıştık. Bu makalemizde ise kısaca elektrikli bisiklet trafik sigortası zorunluluğu var mı? Sorusuna cevap vermeye çalışacağız. 50 cc motosikletlerin bile trafik sigortası yaptırmadan rahatlıkla yollara çıktığı düşünülürse bu tür araçlar için durumu tahmin etmek zor olmayacaktır.

Elektrikli bisiklet trafik sigortası zorunlu değildir. Ayrıca isteseniz de bu tür vasıtalara sigorta yaptıramazsınız. Bu durum çoğu kişi tarafından olumsuz bir etken olarak görülmektedir. Bunun sebebi trafikte başınıza bir kaza durumu geldiği anda hiçbir teminatınız olmamasıdır. Örneğin, yolda elektrikli bisiklet (moped) türü aracınızla seyir halindeyken bir araca çarptınız. Böyle bir durumda anlaşmazlık ortaya çıkabilir ve karmaşık bir durunla karşı karşıya kalmış olursunuz.

Sonuç olarak, elektrikli bisiklet kullanıyorsanız trafikte birkaç kat daha dikkatli olmanız gereklidir. Başınıza gelebilecek aksi bir durum için hiçbir teminatınız bulunmuyor. Nasıl olsa haklıyım diye hareket etmek ise bu derece riskli bir araç ile canınıza mal olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.