Emin Özden Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Emin Özden kimdir, nereli ve kaç yaşında? AKP’den istifa etmesiyle gündeme gelen Emin Özden hakkında merak edilen bilgiler ve Özden’in istifa süreci ile ilgili bilinmesi gerekenler.

Emin Özden Kimdir?

Uzun yıllar Milli Görüş tabanında siyaset yapan partilerde görev alan Emin Özden, ayrıca uzun yıllar da Adalet ve Kalkınma Partisi’nde görev almıştı. Özden, geçtiğimiz hafta ise AKP’den istifa ettiğini açıklamıştı.

Özden, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Antalya Alanya iki dönem belde başkanı seçilmiş ve meclis üyeliği yapmıştı. Özden, partinin kurucuları arasında yer alıyordu. Eski Milli Görüşçülerden olan Emin Özden, geçtiğimiz hafta partiden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurmuştu. Peki Emin Özden neden istifa etti? İşte merak edilen sorunun cevabı:

İlginizi Çekebilir:  Kayra Zabcı Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Emin Özden Neden İstifa Etti?

Özden, Recep Tayyip Erdoğan’ın davaya başladığı duruş ile şimdiki çizgisinin tamamen farklı olmasına vurgu yaparak ” Biz bir davanın neferiydik, bu faniyi de dava adamı bilirdik, meğer kendi davasının peşindeymiş, nereden bilebilirdik.” diye konuştu.

Özden, oğluna Recep Tayyip Erdoğan sevgisinden dolayı ”Mevlüt Tayyip” ismini koyması ile ilgili olarak da ”Tayyip Bey’i de görmemiştim. Ama davaya hizmet ettiği için oğluma ismini verdim. Şimdi pişmanım. Oğluma sadece Mevlüt diyorum” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir:  Melek Tanker Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Twitter’da bir kullanıcın algı operasyonlarının kurbanı olduğunu ifade etmesine ilişkin olarak ise ” Algı mı? 1994’de algı mı vardı? Biz bir davanın neferiydik, bu faniyi de dava adamı bilirdik, meğer kendi davasının peşindeymiş, nereden bilebilirdik.” şeklinde konuştu.

Sosyal medyadan gelen yandaş tepkilere teker teker cevap veren Emin Özden, aldatıldığı hakkındaki bir yoruma ise ”Aldatılmışlık sendromu ile intihar mı edelim? Bu memleketi karşılıksız seven asil milletimizi aldatanlar utansın” şeklinde cevap verdi.

İlginizi Çekebilir:  Gizem Soysaldı Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Oğlunun 25 yaşında olduğunu ifade eden Emin Özden, oğlunun ismini değiştirme hakkının kendisine ait olduğunu belirterek kendisine Tayyip diye seslenmediği de sözlerine ekledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden gelen art arda istifaların ardından gözler parti içindeki eski kurucu isimlere yöneldi. Eski milli görüş tabanından kişilerin de istifaları gündeme geldi. İlerleyen günlerde birkaç istifanın daha gelebileceği konuşuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara