AKP’den İstifa Eden Emin Özden: “Oğluma Tayyip Adını Verdiğim İçin Pişmanım, Biz Onu Dava Adamı Sanmıştık!”

AKP’den istifa eden Emin Özden, istifa ederken önemli açıklamalarda bulundu. Özden, istifa ederken “Allah bir daha 1994’de oğluma ismini verecek kadar politik bir faniyi şaşırtıp sevdirmesin. Yanılmışız rabbim affetsin” diye konuştu.

Hiç İstanbul’a gitmemiştim, Tayyip Bey’i de görmemiştim. Ama davaya hizmet ettiği için oğluma ismini verdim. Şimdi pişmanım. Oğluma sadece Mevlüt diyorum” diye konuşan Emin Özden, AKP’den istifa ederken “yanılmışız rabbim affetsin” ifadelerini kullandı ve oğluna Tayyip ismini verdiği için pişman olduğunu belirtti. Sözcü gazetesinden Veli Toprak’ın haberine göre Emin Özden, uzun yıllar Milli Görüş tabanlı partilerde siyaset yaptığını ve AKP’de görev aldığını belirti.

İlginizi Çekebilir:  Sandık Başkanı ve Sandık Görevlilerinin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Sosyal medya hesabından istifa kararı aldığını açıklayan Emin Özden, kendisine gelen cevaplara ise “Aldatılmışlık sendromu ile intihar mı edelim? Bu memleketi karşılıksız seven asil milletimizi aldatanlar utansın” diye cevap verdi.

Antalya’nın Alanya ilçesinin iki dönem AKP’de belde başkanlığı ve meclis üyeliği yaptıktan sonra geçtiğimiz hafta partiden istifa ettiğini açıklayan Özden, istifa gerekçesi olarak pişmanlığını gösterdi ve şu ifadeleri kullandı:

Allah bir daha 1994’de oğluma ismini verecek kadar politik bir faniyi şaşırtıp sevdirmesin. Yanılmışız rabbim affetsin

İlginizi Çekebilir:  Zafer Havalimanının Mali Tablosu: Uçmayan Yolcu İçin 26 Milyon Euro Ödendi

Emin Özden’in bu sözleri büyük yankı uyandırırken, Özden oğluna Mevlüt ismini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini birleştirerek “Mevlüt Tayyip” adını verdiğini söyledi. Özden, “Şimdi sadece Mevlüt diyorum, Tayyip’i kullanmıyorum” ifadelerini kullandı.

MİLLETİMİZİ ALDATANLAR UTANSIN’

Emin Özden’in sosyal medya hesabından duyurduğu istifa kararının ardından Twitter’da pek çok kullanıcı gönderinin altına yorum yaptı. Özden, bu yorumların bazılarına cevap verdi. İşte Özden’e gelen yorumlar ve Özden’in verdiği cevaplar:

— ​(Algı operasyonlarının kurbanı oldun. Ne ilksin, ne de son olacaksın) Algı mı? 1994’de algı mı vardı? Biz bir davanın neferiydik, bu faniyi de dava adamı bilirdik, meğer kendi davasının peşindeymiş, nereden bilebilirdik.

İlginizi Çekebilir:  Pırlanta Sahiden Değerli Mi?

(‘Rabbim affetsin’le olmaz bu işler) Ne yapalım? Aldatılmışlık sendromu ile intihar mı edelim? Bu memleketi karşılıksız seven asil milletimizi aldatanlar utansın…

(Bence bir an önce tez zamanda gidin oğlunuzun adına da değiştirin ona yakışan bir isim Mustafa ismini koyun bence) 25 yaşında tercih onun. Ben zaten Mevlüt diye sesleniyorum.

(Yazıııııkkk senin neyini aldılar elinden üzüldüm) Hamdolsun hep veren el olduk. Aklın varsa alan eller ülkemizden ve maneviyatımızdan neler neler aldı bir tasavvur et.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara