Biyografi

Enes Batur Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen ve hayran kitlesi tarafından çok sevilen Enes Batur kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli sosyal meyda fenomenlerinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”Enes Batur”dan, nereli ve kaç yaşında olduğundan söz edeceğiz.

Enes Batur Kimdir?

YouTube üzerinden paylaştığı videolarla popüler hale gelen Enes Batur, 9 Nisan 1998 tarihinde Antalya’da dünyaya geldi. Babası özel uvvetlerde çalışan Enes Batur’un annesi ise hemşire. Tam adı Enes Batur Sungurtekin’dir. YouTube üzerinden çocuklara ve alt yaş gruplara yönelik çekmiş olduğu videolar ile kısa sürede şöhrete kavuşan Enes Batur’un bir sinema filmi, biri geri alınan iki de ödülü bulunuyor.

YouTube

YouTube’da en çok abonesi bulunan Türk vlogger Enes Batur, bu zamana kadar 4 milyardan fazla görüntülenme almış; Batur’un abone sayısı ise 9.7 milyonun üzerinde. Bu inanılması güç rakamlara 5 yıldır içerek üreterek ulaşan Enes Batur, henüz 20 yaşındayken bu başarıları elde etmiş durumda. 1700’den fazla video yüklemesi yapan Enes Batur, Türkiye’nin en büyük YouTube sayfasına sahip. YouTube’da en çok izlenen videosu ise ”Son Diss” isimli şarkısı.

Sevgilisi Kim?

Enes Batur hakkında merak edilen soruların başında ”ne kadar kazandığı” sorusundan sonra sevgilisinin kim olduğu sorusu yer alıyor. Enes Batur’un sevgilisi Başak Karahan isminde bir YouTuber. Radyo, Sinema ve Televizyon bölümü öğrencisi olan Karahan, YouTube’da makyaj videoları çekiyor. Karahan ayrıca konuk olduğu bir programda Batur’un ayrılmak istediğini ifade etmişti.

Enes Batur: Hayal mi Gerçek mi?

19 Ocak 2018’de gösterime giren ve gösterimde olduğu 11 hafta boyunca 1.4 milyon kişi tarafından izlenen Enes Batur: Hayal mi Gerçek mi filmi, toplamda ise 17 milyon TL hasılat elde etti. Başrollerinde Enes Batur, Ceyda Düvenci ve Bekir Aksoy gibi isimlerin yer aldığı komedi türü filmde ayrıca Reynmen olarak bilinen Yusuf Aktaş da görev aldı.

Ödüller

  • Altın Palmiye Ödülü – Yılın Sosyal Medya Fenomeni (2018)
  • Altın Kelebek Ödülü – Yılın En İyi YouTuber/Instagrammer Ödülü (2017) – geri alındı.

Eleştiri-Yorum&Kırmızı Çizgi

Giderek çöplüğe dönen sosyal medya mecrasında bu işten az çok anlayan kişilerin köşelik olduğunu hepimiz gördü. Mevzu, içeriğin ne kadar kaliteli olduğu değil; ziyaretçiyi nasıl çekebildiğin. Enes Batur da bunu gayet iyi başarmış. Kim ne derse desin 9.7 milyon abone sayısı inanılır gibi değil. Kim izliyor bu adamı diyebilirsiniz. Third Person Effect, Üçüncü Kişi Etkisi diye bir şey var: Sen izlemezsin, ben de izlemem ama bir başkası izler. 20 yaşındaki bu gencin de yakaladığı kişiler o üçüncü kişilerdir. Bunu bir başarı olarak kabul edebiliriz. Enes Batur’un kişiliği ya da tarzı bizim en son eleştireceğimiz nokta ama şu anda gelmiş olduğu, içinde bulunduğu konum, pek çok kişinin hayalini süslediği yerdir. Eleştiri doğal bir haktır ancak haset bambaşka bir konudur. Eleştirin ama haset bir alışkanlık değil hastalıktır. Çok daha kaliteli içeriklerle karşımıza çıkmasını temenni ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds