Erdoğan: Bu Kriz Bizim Krizimiz Değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Ankara’da düzenlenen TESK Genel Kurulu’nda “kurdaki hareketlilik” hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kur hareketleri hakkında “bu bizim krizimiz değil” diyen Erdoğan, kriz hakkında “manipülasyon” ifadesini kullandı. 

Öte yandan Erdoğan, dövizde yaşanan hareketlilik nedeniyle zam yapanlar için de “iflah olmayacaklar” ifadesini kullandı. Ayrıca Erdoğan şu açıklamalarda da bulundu:

Bizim geleneğimizde esnaf Ahi’dir. Kelime kökeni kardeşlik ve cömertlikten gelir. Tarihimizde ahi demek kardeşliği esas alan kişi demektir. Ahi’ler bir çimento gibi milletimizi bir arada tutan ve büyüten bir ahlaki disiplin oluşturmuşlardır.

Dövizle kira sorununu kökten çözeceklerini ifade eden Erdoğan, kamu harcamalarında mümkün olduğunca tasarruf edileceğinin de altını çizdi. 

Faiz konusunda da açıklamalarda bulunan Erdoğan, “faiz sebeptir, enflasyon neticedir” diye konuştu. 16 senedir bu işin içinde olduklarını belirten Erdoğan, enflasyonun faiz nedeniyle arttığını belirtti. Erdoğan’ın konuşmalarında şu ifadeler de yer aldı: 

“Geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen kriz için bizi teğet geçer demiştim. Bugün de diyorum ki bu kriz bizim krizimiz değildir, manipülasyondur. Özel sektörüyle finans sektörüyle esnafımızda güçlü durursak yolumuza bugün olduğu gibi devam ederiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir