Gündem

Erdoğan: “Bundan Sonra da Şehit Vermeye Devam Edeceğiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “şehitler tepesi boş kalacak” açıklamalarına sert tepki gösterdi. Erdoğan “bundan sonra da şehit vermeye devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu. 

İdlib’de 33 askerin şehit edilmesinin ardından ülke içinde açıklamalar ve skandallar birbiri ardına gelmeye devam ediyor. Son olarak Erdoğan, saldırıdan saatler sonra ortaya çıkmış ve ilk açıklamalarında şehitlerden söz etmemişti. Hatta konuşmasına gülerek devam eden Erdoğan’ı o sırada dinleyen AKP’liler alkış yağmuruna tutmuştu. 

Konuşmayı dinleyenler arasında yer alan TBMM eski başkanı İsmail Kahraman’ın Erdoğan’ın Merkel’den yardım alınacağı sözlerini söylediği sırada yanında duran ekonomi bakanı Albayrak’a dönerek “cukka” hareketinde bulunması tepki çekmişti. 

BUNDAN SONRA DA ŞEHİT VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ! 

Kemal Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklenen Erdoğan, CHP genel başkanının “şehitler tepesi boş kalacak” sözlerine şöyle tepki gösterdi:

“Biz bu şehitleri, Bedir savaşında verdik, Uhud savaşında verdik, Hendek savaşında verdik bundan sonra da şehit vermeye devam edeceğiz Bay Kemal. ama sen bilmezsin. sende o iman, o inanç yok.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.