Erdoğan’dan Mansur Yavaş’a: Bu Zat Belediye Başkanlığı Yapacak Kapasitede Değil

Seçim öncesi hazırlıklarına tam gaz devam eden Adalet ve Kalkınma Partisi’nin genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TGRT ekranlarında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, Ayasofya’nın ibadete açılması konusunda “cami olarak ibadete açarız” dedi. Mansur Yavaş hakkında da açıklamalarda bulunan Erdoğan, “belediye başkanlığı yapacak kapasitede değil” ifadelerine yer verdi. 

MANSUR YAVAŞ HAKKINDAKİ SAHTE SENET İDDİALARI 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TGRT Haber ekranlarında anket sonuçlarından Ayasofya’nın statüsüne çeşitli sorulara yanıt verdi. Mansur Yavaş’ın sahte senetle iş yaptığı konusu üzerine ise şunları kaydetti:

Mansur Yavaş, belediye başkanlığını Ankara gibi büyükşehirde yapacak kapasitede değil. Mehmet Bey dürüsttür, dim diktir. Yasal olarak duruma baktığınız zaman seçimden sonra gereken karar kovalanacaktır. Bu zatın (Mansur Yavaş) zaten seçim öncesi veya sonrası ne olacağı belli değil. Ankara şu anda belirsizlik içinde olan bir durumda. Yavaş, vergi noktasında da vergi kaçakçısı. Şu anda Maliye Bakanlığı kayıtlarında bu durumda geçiyor. Böyle bir insanın Ankara gibi yere belediye başkan adayı olması hazmedilemez.. Senedi sahte çıkan adamı aday yaptı. 

CHP’nin umudunu HDP’ye bağladığını da sözlerine ekleyen Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi teröre bulaşmış olanlara emanet edemeyiz diye konuştu. Ayasofya konusunda da açıklamalara yer veren Erdoğan şunları kaydetti:

“Seçimden sonra Ayasofya’yı müze olarak değil, cami olarak ziyarete açabiliriz. Böylece girişler ücretsiz olur”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.