Erdoğan’ın Bakanlara Talimatı: ”İş Bankası Devrini 10 Gün İçinde Bitirin”

İş Bankası hisselerinin Hazine’ye devredilmesi konusunda başlatılan çalışmanın bizzat Erdoğan tarafından bir an önce sonlandırılması talimatı verildi. Erdoğan konu hakkında “Mevzuat belli, CHP’nin süreci nasıl yönettiği belli, fazla geciktirmeyin, çalışmayı bir an önce bitirin” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 13 Mayıs 2020 tarihinde düzenlenen MYK toplantısında baroların seçim düzenlemesinin yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye İş Bankası’ndaki hisselerinin devri konusu da gündemdeki maddeleri oluşturmuştu. Video konferans yöntemi ile gerçekleştirilen toplantıya Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de katılım gösterdi.

Hürriyet’te yer alan habere göre toplantıda Erdoğan, AKP’nin Cumhuriyet Halk Partisi’nin İş Bankası hisseleri ile kurduğu komisyon, anayasa, uluslararası hukuk, medeni hukuk ve siyasi partiler mevzuatı üzerinde sıkı bir çalışma başlatarak, devir işlemlerinin en geç 20 gün içerisinde tamamlanması talimatını verdi.

Erdoğan: İş Bankası Hazinenin Malı Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 5 Şubat 2020 tarihinde yaptığı bir konuşmada ”buradaki tarihi yanlışın önünü keseceğiz” diyerek İş Bankası’nın Hazineye devredilmesi gerektiğinden söz etmişti. Ancak uzun bir süre gerçekleşmeyen bu devir işlemi, bugün yeninden gündemde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.