Biyografi

Şenol İmamoğlu Kimdir? Ekrem İmamoğlu ile Akrabalığı Var mı?

Bugün CNN Türk haber sitesinde çıkan bir habere göre İstanbul Başakşehir’de bir arsa, Azaklıoğlu Necati Bey Vakfına satıldı ancak söz konusu vakfın yönetim kurulun üyeleri arasında İmamoğlu soyadlı birinin olması dikkat çekti. Şenol İmamoğlu adında birinin İBB’nin arsa satışında satışın gerçekleştirildiği şirketin üst yönetim kadrosunda yer alması akıllara Ekrem İmamoğlu’nun yakınlarına iltimas yapığ yapmadığı sorusunu akıllara getirdi.

Haberin İçeriği

2010 senesinde Başakşehir Belediyesi, KİPTAŞ’a ait olan 527 metrekarelik alana Ziya Gökalp Aile Sağlık Merkezi inşa etmiş ve söz konusu bu merkezin kullanım hakkını 5 seneliğine Sağlık Bakanlığına devretmişti. 5 senelik sürevin dolmasının ardından KİPTAŞ, Aile Sağlık Merkezi’nin yer aldığı arsayı müzayede ile satışa çıkarmış ancak İBB Meclisi içerisindeki AKP’li meclis üyelerinin vermiş olduğu önergeyle mevzubahis arsanın imar hali konut alanından park alanına taşınmış ve bu nedenle arsanın satışı gerçekleştirilememişti.

Daha sonra KİPTAŞ’ın düzenlemiş olduğu halka açık gerçekleştirilen 2. müzayede ise 25 Aralık 2019 tarihinde yapılmış, sağlık merkezinin bulunduğu arsa, bu müzayedenin ardından 659 bin TL’ye satılmış. Arsanın tapu devri işlemi ise bu Ocak ayında gerçekleşirken İBB Meclisince alınan park olması kararı, Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından reddedilmiş, karar İmamoğlu tarafından tekrar görüşülmek üzere Meclis’e iade edilmişti. Meclis, park halinin devamı konusunda ısrar etmiş ve karara karşı çıkmış ancak meclisin verdiği karar, hukuki sürecini tamamlayıncaya kadar söz konusu arsa KİPTAŞ tarafından satıldı.

Satışa ilişkin olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve KİPTAŞ yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Başakşehir’deki Aile Sağlığı Merkezi’nin boşaltılması talebi, KİPTAŞ’a değil, arazinin yeni sahibi Vakfa ait. Aile Sağlık Merkezi’nin KİPTAŞ’la yapmış olduğu protokol ya da anlaşma bulunmuyor. Başakşehir Belediyesi, 2010 yılında, mülk sahibi olmamasına rağmen, Valilik ile protokol yaparak, araziyi İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketi KİPTAŞ, arsa ve ticari alanların satışını şeffaf ve halka açık biçimde, müzayede yöntemiyle gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz aralık ayında düzenlenen müzayedede, Başakşehir’de bulunan arazinin satışı gerçekleşti. Söz konusu gayrimenkul 659 Bin TL bedelle Azaklıoğlu Necati Bey Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na satıldı”.

Dananın Kuyruğunun Koptuğu Yer

Fakat, Azaklıoğlu Necati Bey Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın yönetim kurulu kadrosuna baktığımızda (şu ‘bağlantı‘dan ulaşabilirsiniz) Şenol İmamoğlu ismi dikkat çekiyor ancak Şenol İmamoğlu hakkında bu zamana kadar herhangi bir bilginin varlığından söz etmek mümkün değil. Konuyla ilgili olarak şu anda resmi makamlardan herhangi bir teyit gelmiş değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds