Erol Mütercimler: Ankara ve Bursa CHP’ye Kayacak

Erol Mütercimler, yerel seçimlere ilişkin tahminlerde bulundu. Mütercimler, Ankara ve Bursa’nın CHP’ye kayacağını ifade etti. Meltem TV’de katıldığı bir programda konuşan Erol Mütercimler, Bursa’nın Nilüfer Belediye Başkanı’nın sevilen bir aday olduğunu ifade eden etti ve Ankara, İstanbul ve İzmir’in önemine dikkat çekti.

Trabzon hakkında ‘kimse hayale kapılmasın’ diyen Mütercimler, Rize’de aynı durumun geçerliği olduğunu söyledi.

Tunç Soyer konusuna da değinen Mütercimler, Soyer’in babasının geçmişte ne yaptığı İzmirlilerin pek umurunda olmaz ifadelerine yer verdi ve Samsun, Zonguldak ve Ordu’da CHP-İYİ Parti adayının sürpriz yapabileceğine değindi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Tunç Soyer üzerinden yapılan siyasetin İzmirli milliyetçilerin aklını çelmek olduğunun altını çizen Mütercimler, bunun da yine mantıklı olmayacağını dile getirdi. Tunç Soyer‘in babasına itham edilen suçların kanıtlanması gerektiğini söyleyen Mütercimler, bu olayın doğruluğu varsa kabul edilemez olduğunu da belirtti.

Suçlamaya yönelmenin çok anlamsız olduğunu söyleyen Mütercimler, MHP’den bazı isimlerin de zamanında 12 Eylül sürecinde kirli işlere karıştığı ancak şu anda milletvekili olarak TBMM’de olduğunu söyledi.

İzmir’in kesinlikle CHP’de olduğunu söyleyen Mütercimler, Ankara’nın ise bıçak sırtında olduğunu dile getirdi. CHP’nin İstanbul için oldukça yanlış bir politika izlediğini ve bu politikaları ile kendi elleriyle İstanbul’u Adalet ve Kalkınma Partisi’ne bıraktığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir