Ekonomi

Esnaf Kefalet Kredi Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Esnaf Kefalet Kredisi, Halk Bankası iş birliği ile verilen esnaf ve sanatkârların düşük faizli kredi kullanabildiği bir işlemdir. Kredi içerisinde ülkemizdeki esnaf ve sanatkârların yapacakları bütün ticari faaliyetlere destek olmak istenir ve büyük bir yardım sunulur. Krediden faydalanabilmeniz için belirli şartlara uymanız gerekmektedir. Özellikle bunlar arasında bulunan en az 1 yıl boyunca esnaf ve sanatkârlar odasına kayıtlı olma ve Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ortağı olmamak zorunlu kılınmaktadır. Bu devlet politikası içerisinde bazı kişiler Esnaf Kefalet Kredi Sonucunun nasıl öğrenileceğini bilemeyebiliyorlar. O yüzden bugünkü yazımızda bu konuyu detaylı şekilde açıklayarak yardımcı olmaya çalışacağız.

Esnaf Kefalet Kredi Sonucunu öğrenebilmeniz için dört farklı yöntem bulunmaktadır. Bütün bu yöntemleri alt kısımda belirtilen maddelerden okuyarak öğrenebilir, faydalanabilirsiniz:

  1. Şubelere Giderek Kredi Başvuru Sonucunu Öğrenmek: Halkbank üzerinden Esnaf Kefalet Kredi Sonucu Öğrenmek istiyorsanız kendi şubelerine giderek yardım alabilirsiniz. Özellikle bu noktada şahsi olarak gitmeniz gerekir ve anında öğrenebilirsiniz.
  2. Müşteri Hizmetleri Yardım Sayfasını Kullanmak: Bir diğer yöntem olan müşteri hizmetleri sayfası, kolay ve karşılıklı diyaloglar kurabildiğiniz bir alandır. Bunun için Halkbank’ın kendi internet sitesine giriş yaptıktan sonra “Müşteri Hizmetleri” sayfasını kullanarak yaklaşık 3 dakika içerisinde kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.  
  3. Mobil İnternet Bankacılığı Kullanmak: Geldik son ve en kolay yöntemimiz olan mobil internet bankacılığına. Esnaf Kefalet Kredi Sonucunu akıllı telefonunuzdan öğrenmek için belirli adımları takip etmeniz gerekir. Bunlar için öncelikle Halkbank Mobil Bankacılık uygulamasına giriş yapıyoruz. Karşımıza gelen alandan müşteri numarası ve şifremizi giriyoruz. Hemen ardından “Krediler” sekmesine tıklayarak kredi sonucumuzu öğrenebiliriz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.