Facebook Hikayesinde Link Paylaşma

Facebook artık bitti, eskisi kadar aktif değil derken son özellikleriyle beraber eskisi kadar olmasa da facebook kendini toparlamaya başladı. İlk olarak instagram uygulamasına gelen hikaye özelliği ardından facebook üzerinde de aktif olmuş oldu. Artık kişisel profiller ve sayfalar hikaye paylaşımı yapabiliyorlar. Peki facebook hikayesinde link paylaşımı mümkün mü?

Yabancı kaynaklardan yaptığımız detaylı araştırmalar sonucu öğreniyoruz ki, hikayede link paylaşma özelliği şu an sadece test aşamasında bulunuyor. Büyük sayfalarda dikkatinizi çekmiştir, özellikle yüzbinlerce takipçisi bulunan haber sayfaları bu özellik sayesinde hem sayfalarına büyük hit sağlıyor hem de takipçilerine güncel bilgilere anlık olarak erişme imkanı veriyor.

Şu an test aşamasında olduğu için maalesef sayfanızda bu özelliğin ne zaman aktif olacağının net bir bilgisi bulunmuyor. Örneğin instagramda artık 10k üzeri takipçiye sahip sayfalarda bu özellik otomatik olarak aktif olurken, 70-80k beğeniye sahip olmasına rağmen hikayede link paylaşımı aktif olmamış çok sayfa bulunuyor. Fakat 100-150k üzeri beğenili hesabınız varsa şimdi olmasa dahi en yakın zamanda bu özellik aktif olacaktır.

Kişisel hesabınızdan link paylaşımı için ise bir sınır bulunmuyor.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.