Kredi Kartı ile Taksitli MTV Ödeme Nasıl Yapılır?

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Ödemelerini yapabilmek için eskiden çok az seçeneğiniz varken şimdi birçok kanal üzerinden kredi kartı ile taksitli MTV ödeme yapabilirsiniz. Bu yazımızı dikkatlice sonuna kadar okuduğunuzda kartla, vergi dairesine gitmeden telefondan MTV ödemesi yapabileceksiniz. Mobil ödemeyi GİB uygulaması üzerinden yapabileceğiniz gibi, çoğu bankanın kendi mobil uygulaması üzerinden de yapabilirsiniz. Bu şekilde ödeme yöntemine de birkaç banka ile örnek vererek adım adım anlatacağız.

GİB Mobil Uygulaması Kredi Kartı Taksitli MTV Ödeme

Bu uygulama bakanlığın orijinal uygulaması olduğu ve her hangi bir aracı kurum uygulaması olmadığından rahatlıkla kart ile ödeme yapalirsiniz. En çok tercih edilen yöntem bu olduğundan dolayı bu aşamayı biraz daha detaylı anlatacağız. Eğer telefonunuzda ‘GİB Mobil İVD’ uygulaması yoksa uygulama marketinde rahatça indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  İş Bankası Kart Parası Kesiyor Mu?

Uygulamayı indirdikten sonra karşınıza aşağıdaki ekran çıkacak.

Buradan edevlet ile giriş seçeneğini tıklayarak rahatlıkla uygulamaya girebilirsiniz. Ardından aşağıdaki adımları takip ediniz;

 • Vadesi geçmiş borçlar kısmına tıklayın,
 • Ödemek istediğiniz MTV dönemi üzerine tıkladıktan sonra öde kısmına gidiniz,
 • Karşınıza gelen ekranda telefonunuza SMS gelmeden önce son aşamada kredi kartına taksit yapabilirsiniz.

Dikkat! MTV ödeme saatleri saat 02.00-22.00 arasındadır gece hesap kesim vakti olduğu için kredi kartı ile ödeme yapamazsınız.

İlginizi Çekebilir:  Temassız Kart Limiti Günlük mü? Aylık mı?

MTV Taksit Yapan Bankalar Hangileri?

MTV ödemelerinizi tüm kredi kartları ile değil sadece anlaşmalı bankaların kredi kartları ile yapabilirsiniz. Ayrıca yeni gelen düzenlemeye göre banka kartı ile de öddme yapmanız mümkün değildir. Taksit imkanı sunan bankalar;

 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • Garanti BBVA
 • Türkiye İş Bankası
 • Yapı Kredi

Ödemenizi yalnızca bu bankalar ile yaparak böldürebilirsiniz. Bu bankalardan birine ait karta sahipseniz ödeme aşamasında kart bilgilerini girdiğiniz vakit otomatik olarak taksit seçeneği sunulacaktır.

Garanti Bankası Kredi Kartına Taksitli MTV Ödemesi 

Garani bankasının mobil uygulamasını kullanıyorsanız kullandığınız kart Miles and Smiles, Bonus, Bonus Gold olması farketmeksizin mobil uygulama ile ödeme yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • Uygulamaya giriş yapınız,
 • Ödemeler bölümünden ‘Vergi Ödemeleri’ başlığına tıklayınız,
 • MTV ödeme bölümüne tıklayınca karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkar;
İlginizi Çekebilir:  WIN Coin Kimin? Nasıl Ortaya Çıktı? Zorluk Seviyesi Ne?

Bu alana bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra son ödeme adımında kredi kartından direkt olarak ödeme yapabilirsiniz.

Ziraat, İşbank, Yapı Kredi Mobil Uygulama ile Taksitli MTV Ödeme

Diğer bankalar da Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerini uygulama üzerinden ödeme imkanı sunmaktadır. Menü kullanımı değişkenlik göstermekle beraber Garanti bankası için gösterdiğimiz adımlara benzer şekilde ödemeler kısmından rahatlıkla ödeme yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara