Coğrafi Bölgeler

Faroe Adaları Nüfusu Kaç? Milli Takım Değeri Ne Kadar?

Faroe Adaları nüfusu kaç, kaç bin? Türkiye ile Faroe Adaları arasındaki maçtan sonra milyonlarca futbolseverin aklında tek bir soru var? Faroe Adaları’nın nüfusu kaç ya da Faroe Adaları Milli Takım değeri ne kadar?

Faroe Adaları Nüfusu Kaç?

Faroe Adaları İngiltere’nin 200 kilometre kuzeybatısında; Norveç ile İzlanda arasında yer alan özerk bir bölgedir. Faroe Adaları, kuzeybatısındaki Grönland ile beraber Danimarka’ya bağlıdır. Toplam yüzölçümü 1400 km² olan Faroe Adaları’nın nüfusu Ekim 2017’de 50322 olarak kayıtlara düşmüştür.

Faroe Adaları Milli Takımının Değeri?

Faroe Adaları Milli Takımı’nın değeri 3.73 milyon Euro. Yani Türkiye liginde oynayan sıradan bir futbolcudan bile daha az değere sahip Ülke 50.000 nüfuslu olunca haliyle milli takım oyuncuları da seçmece kişilerden oluşuyor. Örneğin Berkan Kutlu isimli Galatasaray forması giyen futbolcu, 4.80 milyon Euro değerinde. Yani ülke takımı, son derece vasat bir performansa sahip ve formasını giydiği takım taraftarınca yerden yere vurulan bir oyuncudan daha az değerde.

Tabloda da görüldüğü üzere FIFA dünya sıralamasında 125. sırada ancak kendine yer bulan Faroe Adaları, milli takımdaki çoğu futbolcudan daha aşağı bir değere sahip. Peki Milli Takım’ın değeri ne kadar diye soracak olursanız: 260 milyon Euro.

Ülkemizdeki birçok kişi, Faroe Adaları’nı genelde milli takımlarından dolayı bilirler. Malumunuz Faroe Adaları, küçücük bir ülke ve kurdukları mütevazı kadrolarıyla ya elemelerde ya da Uluslar Ligi denen garabette boy gösteriyorlar. Ancak genelde bırakın galibiyet etmeyi, Faroe Adaları, rakip takıma gol atınca dahi bunu bir başarı addeden bir ülke. Bugün yani 25 Eylül 2022 tarihinde bu küçücük ülke, bu 50.000’lik ülke, bize tam 2 gol attı ve 3’ncünün kıyısından döndüler. Türk futbolunun gidişatı açısından bugünkü futbol ve skor tam bir gösterge. Bir önceki maçta da Lüksemburg’tan 3 gol yiyen Milli Takım, şimdi de Faroe Adaları Milli Takım tarihine geçecek bir mağlubiyet elde ediyor.

Bu arada ilk yarıdaki rezalet futbolu ”suni çime” ve ”rüzgara” bağlayan TRT spikerine de selam olsun. İkinci yarı sessizken daha iyi bir performans sergiledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds