Futbol Değil Tiyatro

Futbol değil tiyatro izliyoruz. Bugün oynanan Trabzonspor-Galatasaray maçında da bu durum artık tamamen tescillendi. Galatasaraylıların takımları her ne kadar coşkulu ve güzel bir futbol ortaya koymasına rağmen sevinçleri kursaklarına kaldı. Aklı selim Galatasaraylı olanlar pozisyonların çoğunda Galatasaray lehine karar verildiğini söyleyecektir. Ancak bu ne hakem Ümit Öztürk’ün ne de VAR hakemlerinin kasti bir uygulaması ya da inisiyatifidir. Tiyatro, bizzat büyüklerin masasında kurgulanmış ve aktörleri çok daha önceden belirlenmiştir.

Galatasaray-Trabzonspor Maçı

İlginizi Çekebilir:  Ekşi Sözlük Yazarlarından Katliama Destek: Keşke Ülkemize de Gelseler

Galatasaray’ın Trabzonspor maçında ‘bilerek’ kollanması ve tartışmalı pozisyonlarda Galatasaray lehine karar verilmesinin altında yatan neden bir sonraki haftalarda Galatasaray aleyhine verilecek hakem hatalarına ‘sus payı’ vermektir. Galatasaray bu maçta bilerek kollandı ki ilerleyen haftalarda hakem hataları yüzünden bir puan kaybı yaşarsa ağzını açmasın, fazla tepki vermesin.

Başakşehir’i Şampiyon Yapacaklar

2014 yılında isim değişikliğine giderek ‘yeni’ bir kimlikle sahalarda boy gösteren İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, bu sezonun şampiyonu olacak. Nitekim, oynanan bu kusursuz tiyatro bunu gösteriyor. Hükumetle pek ilişkisi olmadığını iddia edenler olacak. ‘Hükumetin bundan karı ne olacak’ diyenler için bir kulübün kara para aklama merkezi olması ihtimali çok mu uzak? Ya da Adalet ve Kalkınma Partisi, kara para aklamayacak kadar dürüst bir oluşum mudur?

İlginizi Çekebilir:  Aile Bakanlığının Hazırladığı Rapora Göre Türkiye'deki Kadın Profili

Bakın Soner Yalçın Başakşehir ile Adalet ve Kalkınma Partisi arasındaki kirli ilişkileri AKP’nin Futbol Düzeni ve Damat-Kayınço Takımı başlıklı yazılarında güzel bir şekilde özetlemiştir. İsteyenler bu yazıları linklerde okuyabilir.

Kulüpler, her hafta kendi canlarını yakan hakemlere itiraz ediyor ve onlara veryansın ediyorlar. Bir hafta Beşiktaş hakem hatasından puan kaybediyor Galatasaraylılar ve Galatasaray yönetimi ‘oh olsun’ diyor. Diğer hafta Galatasaray hakem hatasından puan kaybediyor Beşiktaşlı ve Fenerbahçeliler ‘oh olsun’ diyorlar. Her hafta bir takımın hakkı yeniyor diğerleri buna göz yumuyor. Hükumet de bu kargaşada işi götürüyor. Takımlar kendi aralarında kavga etmekten aslolana bakmıyor.

İlginizi Çekebilir:  Faiz Helal İçki Haram: Kuveyt Türk Banka Kartına Tekel Yasağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara