Camide Kavga: 30 Ağustos Cuma Hutbesinde Atatürk’ün Anılmaması Sonrasında Cemaat Birbirine Girdi

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, tüm ülkede coşkuyla kutlandı. Siyasiler Anıtkabir’e çelenk bırakırken pek çok yazar da köşesinde bu zafere yer verdi. Ancak Ankara’nın Etimesgut ilçesi Bağlıca Mahallesindeki Hz. Hamza camisinde tam tersi bir durum yaşandı. Cemaatten birtakım kişiler, hutbede Mustafa Kemal Atatürk’e yer verilmemesi üzerine cemaatin diğerleri ile tartışmaya girdi. Camide kavga çıktı. 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Ankara’nın Etimesgut ilçesindeki Hz. Hamza camisindeki Cuma namazı sırasında camideki cemaat arasında Atatürk kavgası yaşandı. Hutbede Atatürk’e yer verilmemesine tepki gösteren bazı vatandaşlar, tepkilerini dile getirirken bazı vatandaşlar da olayı sakinleştirmeye çalıştı. Cemaatten bazı kişiler ise tepki gösteren vatandaşlara “utanmaz”, “yazık” diyerek karşı tepkide bulundu. 

Kavga sırasında camide tam bir kaos yaşanırken hatip sık sık “camide olduğumuzu unutmayalım” diyerek çıkan kavgayı sonlandırmaya çalıştı. Ancak öfkeli vatandaşlar, hutbenin geri kalanını dinlemeden camiden çıktı. Çıkan kavgada yaralanan olmazken olay sonrasında namaz kaldığı yerden devam etti. 

Skandal olay, sosyal medyada da günün en çok konuşulan konularından biri oldu. Ekşi Sözlükte de söz konusu olayla ilgili olarak başlık açıldı. İşte o olayda yaşanan anlar; 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: