Fazıl Hüsnü Erdem Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Eşi Kim?

Fazıl Hüsnü Erdem kimdir, nereli ve kaç yaşında, annesi babası kardeşleri kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Fazıl Hüsnü Erdem’den söz edeceğiz.

Fazıl Hüsnü Erdem Kimdir?

  • Oyuncu.

1964 yılında Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde dünyaya gelen Fazıl Hüsnü Erdem, ilkokul eğitimini Elazığ’da, ortaokul eğitimini ise Bursa ve Diyarbakır’da tamamlamıştır. Lisans eğitimini 1987 senesinde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan Fazıl Hüsnü Erdem, aynı yıl üniversitede kalıp araştırma görevlisi olarak akademik kariyerine başlamıştır. Doktora eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde Kamu Hukuku alanında yapmıştır. 2004 yılında profesör unvanını alan Fazıl Hüsnü Erdem, halen Dicle Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapmaktadır. Fazıl Hüsnü Erdem, ayrıca evlidir ve üç çocuğu vardır.

Fazıl Hüsnü Erdem
kaynak: devapartisi.org

Akademik kariyerine de devam eden Fazıl Hüsnü Erdem, siyasi kariyerine Deva Partisi bünyesinde devam etmektedir Fazıl Hüsnü Erdem hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.