Nihat Ergün Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Eşi?

Nihat Ergün kimdir, nereli ve kaç yaşında boyu kilosu kaç, annesi babası kardeşleri kimdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Nihat Ergün’den söz edeceğiz.

Nihat Ergün Kimdir?

  • İktisatçı.

1962 yılında Kocaeli’nde dünyaya gelen Nihat Ergün, İzmit Teknik Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini de Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlamıştır. Yine aynı üniversitede yüksek lisans yapan Nihat Ergün, mezun olduktan sonra muhasebe, müşavirlik, yönetim danışmanlığı ve serbest ticaret gibi alanlarda çalışmıştır. Erken yaşlardan itibaren siyasi faaliyetlerde bulunan Nihat Ergün, 1985 yılında Refah Partisi’nde görev almaya başlamış ve bu parti bünyesinde il ve ilçe başkanlığı ile belediye başkanlığı gibi görevlerde bulunmuştur. Ayrıca 2001 yılından sonra AK Parti bünyesinde kurucu il başkanlığı, genel başkan yardımcılığı, grup başkanvekilliği görevlerinde bulunmuş; 22., 23. ve 24. dönem Kocaeli milletvekilliği yapmıştır. Ergün ayrıca 60. hükümette Sanayi ve Ticaret Bakanı; 61. hükümette ise Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak görev yapmıştır. Nihat Ergün evlidir ve dört çocuğu vardır.

Nihat Ergün

Eylül 2019’da AK Parti’den istifa eden Ergün, Mart 2020’de Ali Babacan’ın kurucusu olduğu DEVA Partisi’nin kurucuları arasında yer almıştır. Deva Partisi’nde Teşkilat İşleri Başkanı olarak görev yapmakta olan Nihat Ergün hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kimdir ve ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynak:

  • devapartisi.org, erişim tarihi: 2 Şubat 2022
  • wikipedia.org, erişim tarihi: 2 Şubat 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting