Fenerbahçe-Beşiktaş Derbileri

Fenerbahçe-Beşiktaş derbileri, son yıllarda ligin en keyif veren derbi mücadelelerine sahne oluyor. Ne Galatasaray-Fenerbahçe ne de Trabzonspor derbileri bir Fenerbahçe-Beşiktaş derbileri kadar heyecan verici olmuyor. Son zamanlara Galatasaray-Fenerbahçe derbilerinin de heyacanını yitirmesiyle gözler Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanacak derbilere çevrilmiş durumda. Haliyle bu bekleyiş, birkaç yıldır devam ediyor. Artık Fenerbahçe-Beşiktaş derbilerinin diğer derbilerden daha keyif verici olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  SİHA'larla İlgili Kim Ne Dedi? Neden Gündemde Kaldı?

Derbilerde deplasman yasağının da kalkmasıyla birlikte maçın oynanacağı statta artık rakip takım taraftarlarına da yer verilecek. Bu zaten heyecanlı geçen derbi mücadelesini daha da keyifli hale getirecek. Taşkınlıkların yaşanmadığı her derbi maçta, skor ne olursa olsun, saha içinde keyif verici bir mücadele olduğu taktirde futbolun güzelliklerini daha fazla hissedebiliyoruz.

En yakın Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi, 23 Eylül’de. Taraflardan ev sahibi Fenerbahçe, lige istediği bir başlangıç yapamadı. Son iki yılda şampiyonluğu göğüsleyen Beşiktaş ise lige oldukça iyi bir başlangıç (3 Galibiyet 1 Beraberlik) yaptı ve liderliği Galatasaray ile paylaştı.

İlginizi Çekebilir:  Necati Akkoyun Kimdir?

Şenol Güneş ve Aykut Kocaman’ın teknik bilgilerini konuşturacağı bu maç, Aykut Hoca için ölüm-kalım meselesi. Kötü gidişata son veremeyen Fenerbahçe de tüm eleştiri oklarının hedefinde Aykut Kocaman var. Şenol Güneş’in kredisi ise hala çok.

Fenerbahçe ve Beşiktaş arasında geçen mücadeleler arasında geçen sezonki 0-0’lık maçı saymazsak oldukça hafızlara kazınan maçlar var. 3-3’lük maç, Pancu’nun devleştiği 3-4’lük maç…

İlginizi Çekebilir:  İzmir’de Ali Kabasakal Adında Bir Kişi Parasızlıktan İntihar Etti: Cebinden 1.5 Lira Çıktı

Umarız bu sezonki iki Fenerbahçe-Beşiktaş maçı da unutulmaz maçlar arasında yerini alsın. 23 Eylül’ü futbolseverler olarak merakla bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara