Otomobil

Fiat Egea Park Sensörleri Çalışmıyor?

Son yılların fazlaca kullanılan araçlarından biri olan ve gündelik hayatta neredeyse her köşede görülen bir araç olan “fiat egea” gerek kullanım rahatlığıyla gerekse fiyat performansıyla tercihler arasında. Genellikle orta-üst sınıf için ideal bir araç olan ve konfor alanının geniş olmasıyla tercih edilen bu araçlar kullanırken bazı soru işaretlerine de neden olmaktadır. Peki “Fiat Egea” park sensörleri nasıl çalışır? Park sensör ayarları nasıl aktif edilir? Park sensörleri çalışmıyor?

Park sensörleri genellikle geri vitese alındığında aracın bir yere çarpmasını engellemek için devreye giren bir sitemdir. Arkada bir nesneye yaklaşıldığında otomatik olarak ses çıkarır. Eğer siteminiz çalışmıyorsa Ayarlar> Emniyet> Arka Park Sensörü> Yükseklik Ayarlama> Sadece Ses, Sadece Ses veya Ekran seçeneklerini aktife edebilirsiniz.

Otomobil geri vitese takıldığında sensörler otomatik olarak devreye girerler. Sesli sinyal, otomobil ile engel arasındaki mesafe azaldığı zaman artar. arkasında bir nesne tespit edildiğinde sinyal devreye alınır. Tampon ve nesne arasındaki mesafe değiştiğinde sesli
inyal seviyesi de değişir. Otomobil ve engel arasındaki mesafe azaldığında sinyal artar. Otomobil ile engel arasındaki mesafe 30 santimden daha az olduğunda sürekli duyulur ve mesafe artarsa durur. Mesafe değişmezse sabittir; eğer durum yan sensörlerle ilgiliyse, örneğin duvar boyunca manevra işlemi durumunda uyarı sinyallerini önlemek için sesli uyarıcı yaklaşık 3 saniye sonra devreden çıkacaktır. Eğer engelin mesafesi artarsa, acil olarak durur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi