Filipinli Bakıcı Ücretlerinin Diğer Bakıcılara Kıyaslanması

Çalışan anne ve babaların çocuk bakıcısı ararken ki endişelerini sona erdiren Filipinli bakıcılar, son yılların en çok tercih edilen bakıcılarıdır. Filipinli bakıcıları, özellikle de çocuklarının küçük yaştan dil eğitimine başlamasını isteyen ailelerin tercih ettiği görülmektedir. Filipinli bakıcıların bu kadar çok tercih edilmesinin bir diğer sebebinin ise maddiyat kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz.

Verdikleri hizmete karşılık uygun maaş beklentileri olan bu bakıcılar ailelerin hem çocuk bakma sorumluluğunu üstlerinden alıyor hem de ailenin maddi durumunu sarsacak beklentilere girmiyor.

Filipinli bakıcı ve diğer bakıcılar arasında bir kıyas yapıldığında Filipinli bakıcıların daha avantajlı olacağını belirtmeliyiz. Filipinli bakıcıların diğer bakıcılardan farkları ise şu şekilde:

 • Yabancı dil bilgileri. Özellikle Türk bakıcılarla kıyaslandığında, filipinli bakıcıların yabancı dil seviyesinin daha iyi olduğunu görebilirsiniz.
 • Yatıya kalma imkanı veya tam zamanlı bakıcılık yapma olanaklarının olması da onları diğer bakıcılardan ayıran en önemli etken.
 • İletişim becerilerinin yüksek seviyede olması yaşanacak herhangi bir sorunun hemen çözüme kavuşmasında oldukça etkili oluyor.
 • Daima pozitif ve enerjik olmaları da çocuğun kişisel gelişiminde olumlu etkilere neden oluyor.
 • Ücret beklentilerinin ise diğer bakıcılardan daha az olması Filipinli bakıcıların öne çıkmasında önemli rol oynuyor.
İlginizi Çekebilir:  Kolüvyal Topraklar Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Filipinli Bakıcı Ücretleri Ne Kadardır?

Çoğu yabancı uyruklu bakıcılarda olduğu gibi Filipinli bakıcıların maaşları da dolar kuru üzerinden hesaplanmaktadır. Çocuk sayısına göre de değişen bu maaşlar daha öncesinde 1000 dolar civarında başlarken, şu anda aniden yükselen dolar kuru nedeniyle 850 dolar civarında başlamaktadır. Bu maaşların ortalama olduğunu söylemeliyiz.

İlginizi Çekebilir:  Bitki Hücresi

Sizin anlaşacağınız şirket veya bakıcı daha az bir maaş da isteyebilir. Yine de genel olarak bakacak olursak sundukları hizmete karşılık aldıkları maaş gayet uygundur. Şu anda ana dil seviyesinde İngilizce bilmeyen ve yarı zamanlı çalışmak isteyen diğer bakıcıların ücretlerinin çok daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. filipinli bakıcı arıyorum diyorsanız tüm merak ettiklerinizin cevabını filipinlibakici.com adresinden öğrenebilirsiniz.

Filipinli Bakıcı Seçmenin Avantajları Nelerdir?

Filipinli bakıcıların, diğer bakıcılara göre daha çok tercih edildiği bir gerçektir. Sizler de çocuğunuzu emanet edeceğiniz bakıcının:

 • İş disiplinine sahip olması
 • Yabancı dil bilmesi
 • İletişim becerisinin yüksek olması
 • Oyun eğitimi almış olması
 • Çalışkan olması
 • Yatılı olması
 • Pozitif ve enerjik olması
İlginizi Çekebilir:  Strahler’in İklim Sınıflandırması

Gibi önemli özelliklere sahip olmasını istiyorsanız kesinlikle Filipinli bakıcı seçmelisiniz. Zaman zaman kültürel farklılıklar yaşansa bile iletişime açık olmalarıyla sorunları hemen çözüme kavuşturmaları da Filipinli bakıcıların olumlu özelliklerindendir. Tüm bu olumlu özelliklerin çocuğunuzun gelişimde katkı sağlayacağını unutmayın.

Ayrıca bu olumlu özelliklerin karşılığında uygun bir maaş beklentilerinin olması da neden Filipinli bakıcı seçmeliyim? Sorusunun cevabı oluyor. filipinli bakıcı istanbul çevresinde arıyorsanız veya merak ettiklerinizi sormak istiyorsanız filipinlibakici.com adresine başvurup tüm sorularınızın cevabını alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi