Forziga Kilo Verdirir mi?

İnsülin direnci (Tip 2 diyabet) rahatsızlığı obezite rahatsızlığı ile doğrudan ilişkilidir. Sabahtan akşama kadar aç durup akşam eliniz ayağınız titreyecek derecede bir açlıkla yemeklere saldırmanız tip 2 diyabet olduğınuzu işaret ediyor olabilir. Bu durum için en uygun tedaviyi hekiminiz verecektir. Forziga tam da bu rahatsızlığın tedavisinde kullanılan ve antidiyabetik olarak kullanılan bir ilaçtır. Forziga kilo verdirir. Ancak diyet ve spor ile desteklenmediği sürece tek başına verimli bir tedavi sağlamayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Citoles Reçetesiz Alınır mı?

Ancak ilacın amacını ters bir şekilde anlayıp, direkt olarak kilo verme amacıyla bu ilacı kullanmanız sağlığınız açısından sakıncalıdır. Yani kilo verme amacıyla değil tedavi sırasında bir sonuç olarak görülmesi için kullanılmalıdır.

Bu ilaç metformin sınıfında görülen bir ilaçtır. Diyet, spor ve ilacın kullanımı adeta bir sac ayağı mantığı gibidir. Biri dahi düzenli olmaz ise verimli bir sonuç alınamaz. Doktorunuz sizin için Forziga uygun gördüyse dahi sağlıklı bir beslenme ve egzersiz programıyla desteklemeniz gerekecektir.

İlginizi Çekebilir:  Hacamat Kilo Verdirir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce