Futbolda Servis Etmek Ne Demek?

Futbolda servis etmek ne demek, ne anlama geliyor? Daha önceki yazılarımızda futbolla ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca futbolda servis etmek kavramından söz edeceğiz.

Futbolda Servis Etmek Ne Demek?

Futbolda bir oyuncunun topu takım arkadaşlarına aktarmasına servis etmek denir. Servis etmek, pas vererek topun ileriye taşınmasına yardımcı olmak anlamına gelmektedir. Bir oyuncu, servisleri ne kadar iyiyse oyuna skor anlamında da o kadar katkı yapabilmektedir. Özellikle orta saha ve hücum bölgesinde yapılan servisler son derece önemlidir.

Futbolda Servis Etmek

Servis etmek tabiri daha çok hücum oyuncuları için kullanılan bir terimdir. Bir forvet ya da santrfor, topu alıp çevre kontrolünü sağladıktan sonra topu en verimli olacak şekilde takım arkadaşlarıyla buluşturmasına servis etmek denir. Burada hücum oyuncusunun da kabiliyetleri son derece önemlidir. Servis, bazen ara pasla bazen duvar paslarla bazen de diyagonal paslarla olabilir. Burada en kritik nokta topun verimli olacak şekilde aynı takım oyuncusuyla buluşmasıdır.

parmabet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting