Teknoloji

G/Ç Hatası Çözümü Windows 10

Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda sıklıkla karşılaşılan problemlerden bir tanesi de G/Ç Hatasıdır. G/Ç hatası genel olarak bakıldığında depolama aygıtını açmak istediğinizde yaşanmaktadır. Bu sorunla karşılaşmanızın asıl nedeni ise bağlantı noktalarından ve sürücü harflerini değiştirmekten meydana gelmektedir. Kullanıcılar ilk karşılaştıkları zaman büyük bir problem olduğunu düşünseler bile birkaç adımla G/Ç Hatası Çözümüne ulaşabilirsiniz. Sorununuzu gidermek için alt kısımda kalan maddeleri uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Aygıt Yöneticisine giriş yapınız. Burada olan Disk Sürücüleri dosyasının Sabit Disk Sürücüsü bölümünü güncelleyiniz. 
  • Sabit diski farklı bir SATA kablosuna bağlamayı deneyiniz.
  • Ana bağlantı kablolarını kontrol ederek, sağlamlığından emin olunuz.
  • Aktif olarak kullanabileceğiniz farklı bir cihaz bulunmaktaysa diskin çalışıp çalışmadığını buradan kontrol ediniz.

Yukarıda bahsettiğimiz işlemler G/Ç Hatası Windows 10 sorununun çözümüne ulaştıracaktır . Eğer ki sorun bu işlemlere rağmen devam ediyorsa cihazı satın aldığınız yere başvurarak onarım merkezine göndermeniz gerekecektir. Çünkü cihazın iç kısmında bulunan donanımlarda kronik hatalar bulunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi