Teknoloji

Geçici IMEI Kaydı Tamamen Kapandı Bitti!

Artık ne yazık ki elinizde bulunan yurtdışı kayıtlı iPhone, Samsung markası fark etmeksizin cihazları, pasaport kaydı yapmadan kullanmak mümkün olamayacaktır. Bugün sabah saatlerinde e-devlet geçici kayıt sayfası 404 hatası vermeye başladı ardından bir dedikodu başladı.

Bilindiği üzere pandemi döneminde ülkesine dönemeyen vatandaşlar için özel olarak takımlanan bu hak ile birlikte geçici kayıt işlemi yapılabilmekteydi. Ancak pandemi sürecinin sonuna gelindiğinden dolayı e-devlet üzerinde bulunan imei geçici uzatma sayfası da tamamen kaldırıldı. Artık tek seçenek, yurtdışına çıkış/giriş yaparak pasaport üzerine cihazı kayıt ettirmek olacak.

Ancak bu türden bir şansı bulunmayan vatandaşlar için kötü bir haber, bu işlemin yapılması için 6-7 bin TL gibi maliyetlerden bahsediliyor. Bu şekilde bir devir tamamen kapandı ancak yine de cihazınızı tablet olarak kullanmak yerine bir maliyetin altıns girerek kullanıma devam edebilirsiniz.


İlk olarak sistemin kapanması e-Devlethttps://www.turkiye.gov.tr › btk-kul…Kullanım Süresi Uzatma – e-Devlet adresine ulaşılamaması ile fark edildi. Ayrıca bazı kullanıcılar BTK’yı aradıklarında sistemin tamamen kapandığını öğrendiklerini forum sitelerinde tartışmaya başladı. Tüm bu haberin %100 kesin olduğunu söylemek mümkün olmasa da olanlar gerçekten de kayıt süresi uzatma işleminin artık yapılamayacağını gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.