Teknoloji

GO Akış Hatası Nedir? 3D Hatası – C1 Ne Çözümü?

GO Akış Hatası 3D Hatası – C1 ne demek, nasıl çözülür? Daha önceki yazılarımızda banka ödemelerinde yaşanan bazı sorunların çözümünden söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca GO akış hatası 3D C1 hatasından söz edeceğiz.

GO Akış Hatası Nedir?

Online ödemelerde sıkça karşılaşılan hatalardan biri de ”GO Akış hatası”dır. Problem, bankanın karttan belirtilen tutarı alamamasından kaynaklanır. 3D Secure yani güvenli ödemelerde bu hata, telefona SMS gönderilmeden önce yaşanır. Telefonunuza onay kodu gelmediği için ödemeyi tamamlayamazsınız. Bu nedenle işlem gerçekleşmez. Öte yandan banka hesaplarınızı kontrol ettiğinizde de bu işlem, provizyonda da görünmeyecektir. Bu durum, karşı taraftaki teknik problemlerden kaynaklanmaktadır. Özellikle gece yarısını takip eden saatlerde bankalar, ödeme kabul etmediğinden ya da sistemlerini güncellediklerinden ödemeniz onaylanmayacak bu problemle karşılaşacaksınız.

Yukarıda da değindiğimiz gibi bu durum yetersiz bakiyeden ya da sizin kartınızın online ödemeleri açık olup olmamasından değil karşı taraftan kaynaklanan bir problemdir. Örneğin İş Bankası Kültür Yayınları’ndan bir alışveriş yapmak istiyorsunuz ancak bu problemle karşılaşıyorsanız bu sizden kaynaklanmayıp İş Bankası Kültür Yayınları’nın sanal poslarındaki bir problemi işaret ediyor demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.