Gözlük Güzeli

Yaz mevsiminin gelmesi ile gözlüklerin satışı, kullanımı da artıyor.  Haliyle etrafta Rayban, Mustang, Osse, Persol gibi envai çeşit gözlük markasını görebiliyoruz. Son yıllarda ise güneş gözlüğü kullanımında epey bir artış söz konusu. Kadınlarda güzellik, erkeklerde karizma ve yakışıklılığın tamamlayıcı unsuru olan gözlükler, aksesuar olarak oldukça moda. Bu da haliyle gözlük güzellerinin etrafta kol gezmesine yol açıyor. Şöyle ki;

Kadın ya da erkek, gözlüklü bir insana ya da arkadaşınızı gördüğünüzde ‘’ulan ne yakışıklı adam’’ ya da ‘’ne güzel  bir kadın’’ tepkisini veriyor, gözlüğün büyüsüyle uhrevi bir  ortama tam yolculuk edecekken gözlüğün çıkarılmasıyla adeta tüm büyü bozuluyor. O da ne ‘’ben biraz önce buna mı yakışıklı/güzel dedim’’ demeden kendinizi alamıyorsunuz.

Artık öyle bir piyasa haline geldi ki güneş gözlüğünü almak için özel bir tavsiye almak, bir bilene sormak gerekiyor. ‘’Yüz hatlarımı olduğundan daha fazla öne çıkarsın, yuvarlak ve damla gözlükler göz altlarımı daha iyi kapatıyor, asetat gözlükler, metal çerçevelere göre daha kullanışlı ve çekici’’ gibi incelik isteyen detaylarla güneş gözlüğü temasını yüzünüzle gayet uyumlu bir hale getirebiliyorsunuz.

Sadece güneş güzleğinde de değil optik (dereceli) gözlüklerde de yine aynı durum geçerli.  Örneğin gözlüklü hali ile gözlüksüz hali arasında minumum iki derece güzellik farkı olan arkadaşlarınız muhakkak vardır ya da tanıdığınız, gördüğünüz birileri.

Öte yandan güneş gözlüğü seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli kuralın size ne kadar yakıştığı değil göz sağlığınız için ne derece kaliteli olması gerektiğini unutmayın. Sadece güzel gösterdiği için aldığınız güneş gözlüğü sağlığınız açısından pek çok zararlı sonuçlar doğurabilir.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi