Üç Turuncunun Top Sakal Merakı

Turuncu işletmelerde sebebini anlayamadığım biçimde bir top sakal merakı var. Örneğin Teknosa, Atasun Optik ve Migros gibi işletmelerde bu top sakal bırakan erkeklerin çok yoğun olduğunu görüyoruz.

Sakal bırakmanın yasak olduğu kurumlarda erkekler bu yasağa ne tam uyma ne de tam uymama arasında kalarak top sakal koyuyor ve sanki yasağın bug‘ını bulmuş gibi, çil yavrusu misali çoğalıyor da çoğalıyorlar. Benim asıl şaşırdığım nokta şu: Ne tesadüfse üç turuncu markanın çalışanları sanki anlaşmışlar gibi top sakal bırakıyorlar.

İlginizi Çekebilir:  Gök Yeleli Bozkurt Kimdi? Nasıl İfşa Edildi?

Top sakal konusunda zirveye oynayan marka tahmin ettiğiniz gibi Teknosa‘dır. Sakalı çıkmaya başlamış her çalışanının neredeyse top sakalı var. Bıyıkları yeni yeni terlemiş genç stajyerlerden tutun, müdürlere kadar herkes bu eğilimin peşinde. Yalnız herkeste var diyemem ama çoğunda görebilirsiniz. Aynı zamanda biz erkeklerin cücük dediği, dudaklar ile çene arasındaki küçük yere de bir işaret parmağı ya da baş parmak büyüklüğünde bir sakal koymak da yine bu üç turuncularda, ultra moda ikonu olarak göze çarpıyor.

İlginizi Çekebilir:  Beşiktaş Taraftarlarına Neden Tinerci Deniyor?

Bir dönem moda olmuş ve patlamış olan top sakal bırakma tam bitti derken bazı kişilerin ve bazı işletmelerin yasakları ile top sakal tekrar yükselişe geçmiştir. İyi midir top sakal diye sorarsanız şayet. Bana göre çok da iyi durduğunu söylememem. Yakışmış olanları hakiki manada var ve top sakal yüzü olduğundan daha derli toplu gösterdiği için de yine bırakanlar açısından yeterli bir sebep oluyor. Ama bir insan neden sağ yanağını tıraş eder, sol yanağı da eder ve biraz sağına soluna makyaj yaparak top sakal bırakır henüz anlamış değilim. Saygı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat